فضولات دامی یکی از مشکلات دریاچه “نئور”

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: بخشی از مشکلات دریاچه نئور به دلیل فضولات دامی است که در آن وارد شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه اردبیل، سید رضا موسوی در آستانه روز زمین پاک در اردبیل در

گفت ‌و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه روز زمین پاک و حفاظت از آب خاک و هوا مقوله‌ای است که از درجه اهمیت خاصی برخوردار است، خاطرنشان کرد: زباله و پسماند در همه کشورها به ویژه کشور ما و استان اردبیل معضل جدی است که باید با نگاه همه‌ جانبه آسیب‌های آن را به حداقل برسانیم.

وی با یادآوری اینکه باید در رابطه به دفع اصولی پسماندها برنامه‌های مناسب درنظر بگیریم، خاطرنشان کرد: تلاش کردیم در این راستا بحث تفکیک از مبدا و آموزش مورد توجه قرار دهیم.

وی با اشاره به آغاز مطالعات احیای دریاچه نئورگفت:‌ مراحل مطالعات اولیه برای احیای این دریاچه در حال اتمام بوده تا با استفاده از دیدگاه‌های مختلف کارشناسی و علمی این دریاچه احیا شود.

وی تصریح کرد: در آستانه روز زمین پاک قرار است سه واحد صنعتی سبز استان شامل شرکت نفت، گاز و تصفیه‌خانه شهرک صنعتی شماره دو اردبیل مورد تجلیل قرار گیرد.

موسوی افزود: قرار است در گرامیداشت روز زمین پاک مناطق گردشگری و توریستی استان همچون آلوارس، دریاچه شورابیل و بولاغلار نیر با همکاری تشکل‌های مردم نهاد طرفدار محیط زیست پاکسازی شود.

وی بیان کرد: همچنین دراین روز توزیع بروشور و کیسه زباله‌ها با همکاری شهرداری در مناطق گردشگری انجام شده و انتظار می‌رود خود مردم نیز در این زمینه وارد شوند.

وی اضافه کرد: قرار است کارگروه مدرن پسماند و کنفرانس علوم و محیط زیست و کارگاه‌های مختلف آموزشی در هفته هوای پاک در اردبیل برگزار شود.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=1190
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.