شتر

فعالیت شترداری در سطح ۱۶ استان صورت می گیرد

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: هم اکنون ۱۶ استان در سطح کشور در عرصه شترداری فعالیت دارند.
حسن رکنی در مراسم رونمایی از سند راهبردی توسعه پرورش شتر، در مشهد افزود: غالبا پرورش شتر در مناطقی از کشور انجام می شود که خشونت طبیعت بالاست و شرایط پرورش برای سایر دامها سخت یا غیرممکن است.
وی جمعیت کنونی شتر را در ایران ۱۶۰ هزار نفر ذکر و بیان کرد: با اجرایی شدن سند راهبردی توسعه شتر در کشور تلاش داریم این تعداد بیشتر و حتی توسعه شترداری محقق شود.
معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: علاوه بر تولیدات مطلوب و ارگانیک شتر در ایران از این دام در کشورهای مختلف استفاده های فراوان به خصوص در زمینه جذب گردشگر می شود.
رئیس انجمن علمی شتر و تهیه و تدوین کننده سند راهبردی توسعه پرورش شتر هم در این نشست گفت: طی سالهای گذشته پرورش شتر در ایران ۲٫۸ درصد افت داشته در حالی که در سایر کشورهای دارای شرایط، رشد پنج درصدی پرورش شتر محقق شده است.
سعید زیبایی افزود: در سند راهبردی توسعه پرورش شتر چشم انداز پیش بینی شده برای رشد و توسعه صنعت شترداری ۱۰ سال آینده در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: در حالی این سند کاملا علمی و در پی بررسیها و مطالعات کارشناسی تدوین شده که هم اینک غالب شیوه های پرورش شتر به صورت سنتی و قدیمی است.
۹ هزار و ۶۶ نفر شتر در ۱۴ شهرستان خراسان رضوی توسط ۳۲۲ شتردار پرورش داده می شوند.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=5507
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.