دام

فعال شدن اکیپ نظارتی و بازرسی دامپزشکی زنجان به مناسبت اربعین حسینی

محمد رشید کرمی گفت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته دامپزشکان، بازرسان بهداشتی گوشت و ناظر شرعی در روز اربعین حسینی وظیفه نظارت و بازرسی سلامت دام‌های قربانی نذری را برعهده دارند.

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: این اکیپ‌ها در اداره های دامپزشکی شهرستان های زنجان، ایجرود، خدابنده، طارم، ابهر، خرمدره و ماهنشان مستقر هستند.
کرمی افزود: آن دسته از عزاداران اباعبدالله الحسین(ع) که نذر قربانی کردن دام های سبک و سنگین در مسیر دسته های عزاداری را دارند با سامانه ۱۵۱۲ اداره کل دامپزشکی در این استان تماس برقرار کنند تا نیروها برای نظارت و ارائه خدمات مورد نیاز به محل اعزام شوند.
وی اظهارکرد: ذبح دام های احسان شده برای اباعبدالله الحسین(ع) باید به گونه‌ای انجام شود که بهداشت عمومی و سلامت مصرف‌کنندگان حفظ شود، اداره کل دامپزشکی در استان زنجان در راستای تامین سلامت جامعه، بهداشت عمومی و پیشگیری از بروز بیماری‌های مشترک بین انسان و دام با تشکیل تیم‌های ثابت تمهیداتی را برای مردم فراهم کرده است.
مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: بازرسان بهداشتی، دامپزشک و ناظران شرعی فردا همزمان با اربعین حسینی از ساعت هفت صبح تا ۱۳ ظهر برای ارائه خدمات به مردم فعال خواهند بود.
کرمی یادآورشد: شهروندان می توانند علاوه بر سامانه ۱۵۱۲ برای هماهنگی در خصوص ذبح دام نذری با شماره‌ تلفن‌های ۲-۳۳۷۷۲۴۰۱ اداره کل دامپزشکی استان زنجان، شماره ۳۵۲۲۳۳۴۲ دامپزشکی شهرستان ابهر، ۳۴۲۲۲۰۴۷ خدابنده، ۳۵۵۲۹۰۹۱ خرمدره، ۳۵۸۲۳۲۶۵ سلطانیه، ۳۶۷۲۲۳۰۷ ایجرود، ۳۲۸۲۴۴۰۹ طارم و شماره ۳۶۲۲۲۴۳۷ با دامپزشکی شهرستان ماهنشان تماس برقرار کنند.
دام های قربانی عزاداران اباعبدالله الحسین(ع) در روزهای هشتم، نهم و دهم محرم در این استان تحت نظر ۲۶ اکیپ ثابت و سیار دامپزشکی با فعالیت ۶۶ نیرو ذبح و نظارت شرعی شدند.
استان زنجان دارای ۲ کشتارگاه دام در شهرهای ابهر و زنجان و چهار کشتارگاه طیور است.

 

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=10881
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.