صادرات تخم مرغ

قطع صادرات تخم‌مرغ در سایه آنفلوآنزای مرغی

طی هفته‌های گذشته شیوع آنفلوآنزای مرغی در چهار واحد پرورشی پایتخت منتشر شد، مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار اعلام کرد که عمده صادرات این محصول به عراق و افغانستان است که عراق به عنوان بزرگترین مشتری اعلام کرده از تاریخ شیوع آنفلوآنزا، این محصول را دیگر نمی‌خرد اما هم‌اکنون تخم‌مرغ تولید قبل صادر می‌شود.

رضا ترکاشوند در ادامه افزود: از ابتدای امسال تاکنون بالغ بر ۳۷ هزار تن تخم مرغ به کشورهای مختلف همسایه صادر شده است که عمده مشتریان این محصول عراق و افغانستان هستند .

وی افزود: باید این بیماری به صورت کامل کنترل شود و پاک شدن کشور نیز به اطلاع عمومی برسد تا بتوانیم صادرات تخم‌مرغ را از سر بگیریم که البته در این راستا همه باید از دامپزشکان تا مرغداران همکاری لازم را برای کنترل و ریشه‌کنی این بیماری انجام دهند.

احتمال کاهش قیمت تخم‌مرغ

مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار درباره افزایش بیش از هفت درصدی قیمت تخم مرغ طبق اعلام بانک مرکزی، گفت: قیمت تخم مرغ طی هفته‌های گذشته افزایش پیدا نکرده است و حدود کیلویی ۳۹۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان در مرغداری فروخته می‌شود که در ادامه نیز با توجه به قطع صادرات، احتمال کاهش قیمت این محصول وجود دارد.

ترکاشوند گفت: از آن‌جاکه آنفلوآنزای طیور شیوع پیدا کرده و هم‌اکنون منطقه مورد نظر در قرنطینه و مراقبت کامل است، در حال مذاکره با کشورهای وارد کننده تخم مرغ از ایران هستیم تا بتوانیم این محصول را از دیگر استان‌های کشور که خبری از بیماری در آن‌ها نیست به مشتریان خارجی خود از جمله عراق صادر کنیم و این درخواست از مسئولان سازمان دامپزشکی شده است تا در رایزنی‌های خود از مقامات عراقی و دیگر کشورهای عراقی بخواهند که در زمینه بیماری و خرید تخم مرغ به صورت منطقه‌ای عمل کنند.

 

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=11705
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.