خوراک دام

قیمت غلات افزایش یافت

قیمت غلات افزایش یافت

    ۰۸ تیر ۱۳۹۴      

بارش‌های گسترده در آمریکا در کنار افت حجم بارندگی‌ در اروپا و کانادا منجر به افزایش قیمت گندم و ذرت طی هفته اخیر شده است؛ به طوری که در ۳ سال گذشته بی سابقه بوده است.
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بلومبرگ، بارش‌های گسترده در آمریکا در کنار افت حجم بارندگی‌ در اروپا و کانادا منجر به افزایش قیمت گندم و ذرت طی هفته اخیر شده است؛ به طوری که در ۳ سال گذشته بی سابقه بوده است.
قیمت آتی گندم در بازار محصولات کشاورزی شیکاگو در هفته گذشته ۱۵ درصد رشد داشته است. همچنین در همین مدت قیمت ذرت نیز ۹٫۴ درصد افزایش داشته است. این میزان افزایش هفتگی از سال ۲۰۱۲ بی سابقه بوده است.
افزایش بارندگی ها در مناطق غربی آمریکا منجر به کاهش کیفیت غلات در این مناطق شده است. در همین زمان کمبود بارندگی و افزایش دما در کانادا و فرانسه منجر به کاهش میزان برداشت محصول در مزارع این کشورها شده است. بر اساس گزارش اخیر بانک ملی استرالیا، گسترش پدیده تغییرات آب‌وهوای در گستره اقیانوس آرام منجر شده است که پیش‌بینی شود تولید گندم این کشور نیز به کمترین میزان خود در ۸ سال اخیر برسد.
گوردون لین رئیس کمپانی تجراتی لین و همکاران در شیکاگو می‌گوید: دست‌اندر کاران بازار در مورد وسعت آسیب‌های وارد شده به مزارع گندم در سراسر جهان اطلاعات زیادی ندارند؛ از این رو تقاضای احساسی در بازار تا کنون کم بوده است. او ادامه می‌دهد: بازار احساسی در کنار آب و هوای بد منجر به نوسانات زیادی در بازار محصولات کشاورزی خواهد شد.
براساس مرکز هواشناسی شیکاگو، بخشی از مناطق غربی آمریکا با بارندگی‌هایی ۳ برابر بیشتر از میانگین مواجه شده‌اند. همچنین ایلینوی با مرطوب‌ترین میزان آب‌هوایی از سال ۱۸۹۵ مواجه بوده است. لین می‌گوید: آمارها نشان می‌دهد حجم گندم زمستانه، ذرت و سویای آمریکا که در رده‌بندی کیفیت در سطح عالی دسته‌بندی شده بودند، در بررسی انجام شده در تاریخ ۲۱ ژوئن ۲ درصد افت داشته است. این آمار می‌تواند در آخرین بررسی‌ها افزایش یابد.
قیمت گندم برای تحویل در ماه سپتامبر در جریان آخرین معاملات انجام شده در بازار شیکاگو طی روز جمعه ۵٫۶ درصد رشد داشت و به سطح ۵٫۶۸ دلار در هر بوشل رسید. این قیمت نسبت به قیمت ثبت شده ۵ می ۲۲ درصد رشد داشته است.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=2135
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.