علت افزایش قیمت مرغ

قیمت مرغ به تعادل رسیده است

هرچند برخی رسانه‌ها از افزایش قیمت مرغ در کشور خبر می‌دهند، اما بیشتر نمایندگان بخش خصوصی معتقدند که اکنون قیمت‌ها متعادل شده و مرغدار تاحدودی نفس می‌کشد.
دبیر انجمن ملی طیور ایران با اعلام این خبر گفت: هرچند شاید برخی از نرخ جدید مرغ اظهار نگرانی کنند، اما این موضوع به نفع تولید است.
سعید اصغری‌فرد با اشاره به قدرت خرید مردم افزود: نباید فراموش کرد که توان مالی جامعه به‌طور نسبی کاهش یافته و ممکن است افزایش درصدی کوچک در اقلام خوراکی، منجر به حذف کالاهای اساسی به‌ویژه مواد پروتئینی از سفره‌ها شود، اما باید طرف دیگر قضیه یعنی تولیدکنندگان را نیز مدنظر داشت.
به گفته وی، آمار جوجه‌ریزی فروردین سال گذشته، ۱۰۱میلیون قطعه بود که این مقدار در سال جاری به ۹۰ میلیون قطعه کاهش یافت؛ ضمن اینکه صادرات تخم‌مرغ نطفه‌دار و تاحدودی هم گوشت مرغ، روندی صعودی گرفت و تقریباً بازار را به تعادل نزدیک کرد. بنابراین قیمت بازار داخل نیز تقریبا به قیمت واقعی رسید.
اصغری‌فرد خاطرنشان کرد: سال گذشته به‌دلیل انباشت بیش از نیاز مرغ در بازار، چهار زنجیره تولید بین ۷۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان ضرر کردند؛ بنابراین لازم بود که پروسه تولید در یک چارچوب نظام‌مند تعریف شود.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد که در صورت ثبات روال تولید، اتفاق خاصی تا پایان سال نخواهد افتاد و قیمت‌ها نوسان زیادی را تجربه نمی‌کند، البته سعی نمایندگان بخش خصوصی بر این است که تولید ۹۰ میلیون قطعه‌ای را در هر سال حفظ کنند.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=4848
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.