زایمان گاو

مراحل زایمان طبیعی در گاو

ظرف ۲۰ تا ۲۵ روز آخر آبستنی، غلظت کورتیزول خون جنین سریعا افزایش می یابد و ۲ تا ۳ روز قبل از تولد به حداکثر می رسد و بعد از آن ( ۷ تا ۱۰ روز بعد از زایمان) کاهش می یابد.

زایمان در گاو شامل سه مرحله است:

مرحله اول : شل شدن بیولوژیک سرویکس و انقباضات فعال هر دو فیبر های عضلانی طولی و حلقوی دیواره رحم

مدت زمان این مرحله ۲ الی ۶ ساعـت بوده و تعیین آن به خصوص در گاو های چند شکم زاییده دشوار است، در این مرحله انقباضات رحمی از رأس شاخ های رحم شروع می شود، و سپس در یک الی دو ساعت قـبل از زایمان افزایش می بابد. ( هر ۳ الی ۵ دقیقه یک فشار ) سپس منفذ خارجی سرویکس بعد از دو الی چهار ساعت و منفذ داخلی سرویکس بازشده و جنین در وضعیت طبیعی قرار گرفته و انقباضات رحمی سبب راندن جنین به داخل سرویکس و کانال زایمان می شود .

مرحله دوم : ادامه انقباضات رحمی و دفع جنین

در این مرحله انقباضات رحمی و مدت زمان آن بیش تر می گردد ، ( چهار الی هشت بار در دقیقه ) و سبب رانده شدن جنین به داخل کانال زایمان و پاره شدن کیسه کوریوآلانتوئیس و سپس آمنیون می شود بعد از قرارگرفتن اندام های جنین در سرویکس و یا واژن، انقباضات شکمی نیز شروع شده و سپس افزایش یافته و سبب دفع جنین از طریق فرج می گردد. در هـنگام خروج جنین به عـلت فشار زایمان و بزرگ بودن گوساله با توجه به مدخل لگن در گاوها باعـث می شود که حیوان به صورت خوابیده زایمان کند ولی در ۵/۱ % از زایمان ها به صورت ایستاده است. زمان مرحله دوم بین ۳۰ دقیقه الی ۴ ساعـت است.

مرحله سوم : خروج پرده های جنین

در حدود نیم الی هشت ساعـت پس از خروج جنین کوتیلدون جنینی از کارانکول مادری در محل اتصال میکروویلی ها در طی مکانیسم خاصی جدا شده و به کمک انقباضات رحمی دفع می شود. پس از خروج پرده های جنینی در زایمان طبیعی، سرویکس توسط یک موکوس چسبنده بسته می شود. به طوری ۲۴ الی ۳۶ ساعت بعد از زایمان دست نمی تواند به داخل سرویکس عبور کند؛ و روز چهارم فقط دو انگشت می تواند داخل شود.

 

منبع: وبسایت بازار دام و طیور ایران

questionبحث و تبادل نظر درباره این مطلب

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=11569
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.