دامپروری

مراقبت از ماشین های موتراش گاوی

ماشین های مو تراشی و تیغه های آن نسبتأ گران هستند، بنابراین با نگهداری و مراقبت های مناسب، عمر آنها را طولانی تر کنید.۱- تیغه ها را تیز نگهدارید. تیغه های کند، گاو را تحریک کرده و به موتور ماشین موتراشی فشار زیادی وارد می کنند و زدن مو را عملی ناخوشایند می سازند.
۲- قبل از زدن مو، گاوهایی که زیادی کثیف هستند می بایست تمیز شوند. زدن موهای بسیار کثیف، تیغه ها را کند می کند. تیغه های کند را تمیز کنید.
۳- سر ماشین را در حالی که کار می کند، برای لغزنده کردن تیغه ها و خارج کردن مو و آلودگی، به درون گازوئیل فرو ببرید. همان طور که در حال زدن موی گاو هستید، این کار را مرتب انجام دهید. ماشین مو تراشی نباید داغ شود. فرو بردن سر ماشین در گازوئیل از اسپری روغن بهتر می باشد.
۴- همان طور که اصلاح می کنید، موهای روی تیغه متحرک ماشین را پاک کنید.
۵- پیچ فشار دستگاه را آنقدر بپیچانید تا تیغه ها بهتر مو را کوتاه کنند. نزدیکی بیش از حد تیغه ها را فرسوده خواهد کرد و موتور زیادی گرم می شود. همان طور که موها را می زنید، ممکن است که تیغه ها به هم نزدیک شوند؛ آنها را مرتب کنترل کنید تا مطمئن شوید که تیغه ها خیلی به هم نزدیک نشده اند.
۶- اگر تیغه ماشین به یک سطح سخت برخورد کند، دندانه های تیغه می تواند شکسته شود. به جای اصرار بر استفاده از تیغه ها، آن را دور انداخته و جایگزین کنید.
۷- ماشین های مو تراشی را با توجه به میزان استفاده، به طور صحیحی نگهداری کنید. بلبرینگ را از سوراخ های روی محفظه ماشین روغن کاری کنید. بلبرینگ ها، فتیله تغذیه می باشند. فتیله ها را بر ندارید. مرتبأ، میزان کمی روغن (گریس) به دنده های داخلی ماشین اضافه کنید. دنده های خشک صدای تلق تلق و جرنگ جرنگ ایجاد می کنند.
۸- ماشین های مو تراشی را در بهاربند یا دیگر مکان های نمناک نگهداری نکنید و بعد از اتمام کار، آنها را تمیز و روغن کاری کنید. برای جلوگیری از نشت کردن روغن، به سمت عقب و به داخل موتور، موتور ماشین موزنی را نسبت به سر ماشین، بالاتر قرار دهید و آن را در مکانی خشک و بدون گردو غبار نگهداری کنید.
منبع: وبسایت بازار دام و طیور ایران

 

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=7573
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.