پیچیدگی روده در شترمرغ

مساحت مورد نیاز مزرعه پرورش شترمرغ

سطح مورد نیاز برای استراحت، دویدن و چراکردن پرندگان در سیستم های مختلف پرورش شترمرغ متفاوت است. در اینجا محاسبات را بر اساس سیستم متمرکز قرار می دهیم که در این سیستم معمولا دو شترمرغ ماده با یک شترمرغ نر، یک گروه مولد را تشکیل می دهند که به “Tior”  مشهور شده است.

در تعیین سطح مورد نیاز مزرعه لازم است که به حداقل نیازهای طبیعی و تعداد پرندگانی که بایستی در مزرعه نگهداری شوندتوجه شود. مساحت مزرعه در سیستم متمرکز به اندازه ای بزرگ انتخاب شود که اگر پرنده ای مورد تهاجم پرنده دیگری قرار گیردامکان فرار برایش وجود داشته باشد. با توجه به اینکه شترمرغ ها در بعضی مواقع علاقه ای به دویندن با سرعت  زیاد دارند طول مزرعه را به نحوی انتخاب کنید که این امکان در اختیارشان قرار گیرد. عرض مزرعه هم بایستی تا حدی باشد که پرندگان در هنگام دویدن به حصارهای اطراف برخورد نکنند.

با توجه به مطالب ذکر شده و نیز بر اساس قوانین تصویب شده در ارگانهای مسئول کشورهای مختلف پیشنهاد می شود که برای هر گروه مولد مساحتی برابر دو تا سه هزار متر مربع اختصاص داده شود. به گونه ای که طول مزرعه حداقل ۱۰۰ متر و عرض ان حداقل ۱۵ متر باشد. شرایط مناسب این است که مزرعه با ابعاد ۱۵۰*۲۰ متر احداث گردد.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=4446
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.