دامپروری

مسمومیت گاو با مس

مسمومیت با مس در گاو زمانی می تواند بروز نماید که گاوها مقدار زیادی از مکمل های مس و یا مواد غذائی که با ترکیبات مس آغشته شده اند و برای کشاورزی و یا سایر اهداف صنعتی تهیه شده اند را مورد استفاده قرار دهند. زمانی که گاو مقدار زیادی مس مصرف کرده باشد، ممکن است قبل از اینکه علائم مسمومیت ظاهر شود این عنصر به مقدار زیاد در کبد ذخیره گردد. استرسها و یا سایر فاکتورها ممکن است منجر به آزاد سازی سریع مقدار زیادی مس از کبد و اضافه شدن آن به جریان خون گردد، لذا عارضه تخریب سلولهای خونی بروز نماید. خصوصیات قابل توجه این عارضه شامل همولیز، زردی، مت هموگلوبین میا هموگلوبین در ادرار، یرقان، نکروزیس گسترده و غالبأ مرگ می باشد.
گاوها نسبت به گوسفندان قدرت تحمل بیشتری به بالا بودن مس در جیره دارند زیرا احتمالأ این حیوانات توانایی زیادی در دفع مس مازاد از طریق صفرا دارند. حداکثر مقدار مسی که گاو می تواند تحمل نماید کاملأ مشخص نیست. شیوع مسمومیت مزمن با مس در درصد کمی از گوساله هایی که ۱۰ الی ۱۲ هفته سن داشته و از مواد جایگزین شونده شیر حاوی ۱۱۵ قسمت در میلیون مس در ماده خشک تغذیه نموده اند، بروز کرده است. متقابلأ گوساله های جوان که مقدار مس در جیره آنها بتدریج افزایش می یافت ( تا ۵۰۰ قسمت در میلیون در بعد از ۱۴ هفتگی)، در یک دوره تغذیه ۲۰ هفته ای عملأ علائم کلینیکی مسمومیت در آنها مشاهده نگردید.
زمانی که ۴/۸ گرم مس ( به صورت سولفات مس خشک، در کپسول ژلاتینی) روزانه به جوانه های اخته شده که در مرتع چرا می کردند به مدت یکسال داده شد، علائم مسمومیت مشاهده نگردید. در عوض، همین مقدار سولفات مس زمانی که به صورت مایع در درنچر به حیوان داده شد منجر به مرگ حیوان در طی ۶۰ روز گردید. حداکثر مقدار قابل تحمل مس در جیره برای گاوهای شیری ۱۰۰ قسمت در میلیون تصور می شود. مولیبدن و سولفور موجود در جیره از عوامل، مهمی هستند که بر روی حد تحمل حیوان تأثیر می گذارند، این مطلب در بخش مولیبدن بیشتر توضیح داده می شود.
چنین به نظر می رسدکه مس موجود در جیره در شرایط مزرعه ای منجر به بی مزگی شیر می گردد( D.L.Bath دانشگاه کالیفرنیا گرد آوری های شخصی). دانکلی و همکاران(۱۹۶۸) دریافتند که تغذیه با حدود ۹۳ قسمت در میلیون مکمل مس به صورت سولفات مس و یا به صورت مس EDTA فساد اکسیداتیو شیر را تحت تأثیر قرار نداد. به هر حال هارت منز (۱۹۶۲) اشاره نمود که منبع مؤثر دیگر در آلودگی شیر با مس وجود مس در قسمت بالای علوفه های مراتع مرطوب می باشد که پستان گاو را آلوده نموده و چنانچه قبل از شیردوشی بخوبی شسته نشود، شیر را آلوده می کند.

منبع: وبسایت بازار دام و ظیور ایران

 

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=6902
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.