انفولانزای مرغی

مشاهده ویروس آنفلوانزای مرغی‌ در مازندران

ویروس آنفلوانزای مرغی در یکی از روستای‌ بابل مشاهده شد.
مشاهده ویروس آنفلوانزای مرغی در مازندران

مشاهده ویروس آنفلوانزای مرغی در مازندران

به گزارش خبرنگار گروه استانهای باشگاه خبرنگاران از ساری؛ ماموران دامپزشکی و نیروی انتظامی، با حضور در یکی از روستای بابل موارد مشکوک‌ به آنفولانزای مرغی در دام و طیور را معدوم کردند.

مسئول روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مازندران گفت: در پی مشاهده ویروس آنفلوانزای مرغی در یکی از روستاهای بابل، تصمیم گرفته شد برای جلوگیری از شیوع ویروس این بیماری، نسبت به معدوم سازی حیوانات مبتلا اقدام شود تا از تسری این بیماری به مکان‌های دیگر جلوگیری شود.

تکذیب خبر شیوع آنفولانزای مرغی در مازندران

به گزارش خبرنگار گروه استانهای باشگاه خبرنگاران از ساری، مدیر روابط عمومی اداره کل دامپزشکی مازندران با اشاره به درج خبری با عنوان مشاهده ویروس آنفلوآنزای مرغی در مازندران گفت: این خبر کاملا تکذیب شده و تاکنون هیچ نوع گزارشی مبنی بر تلفات غیر عادی در واحدهای صنعتی طیور مازندران اعلام نشده است.

این در حالی است که صبح امروز مسئول روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مازندران گفت: در پی مشاهده ویروس آنفلوانزای مرغی در یکی از روستاهای بابل، تصمیم گرفته شد برای جلوگیری از شیوع ویروس این بیماری، نسبت به معدوم سازی حیوانات مبتلا اقدام شود تا از تسری این بیماری به مکان‌های دیگر جلوگیری شود.

باکویی با اشاره به اینکه کارشناسان این اداره کل طبق وظایف حاکمیتی و نظارتی خود در طول سال، ضمن بازرسی و بازدید های ادواری از واحدهای صنعتی و بومی،  اقدام به نمونه برداری کرده و ضمن بررسی نتایج آزمایشات، گزارشی از وضعیت واحدهای دام و طیور صنعتی تهیه می کنند، ازهموطنان در خواست کرد با مشاهده هرگونه تلفات غیرعادی در دام و طیور موضوع را سریعا به ادارات دامپزشکی و خانه های بهداشت روستایی اطلاع دهند تا اقدامات پیشگیرانه لازم در جهت تشخیص و کنترل بیماری انجام شود.

 

 

 

 

 

 

 

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=1752
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.