مشکلات جوجه های تازه تفریخ شده شترمرغ

مشکلات پزشکی جوجه های به تازگی تفریخ شده شتر مرغ

به رغم دقت و مراقبت در مراحل مختلف پرورش، جوجه های جوانی دیده می شوند که مشکلات پزشکی دارند.

مرگ و میر نابهنگام در ورزشهای اولیه و همچنین ضعف و ناتوانی جوجه های به وجود امده رایج ترین مشکل است. عواملی از قبیل رطوبت بسیار بالای دستگاه انکوباتور، فاصله زمانی طولانی بین ورود جوجه به اتاقک هوا و تفریخ، ناتوانی جوجه برای جذب جیره غذایی موجود در کیسه زرده، تغذیه نادرست، ابتلا به بیماری های گوناگون، سرما و گرما می توانند در مرگ و میر جوجه های جوان نقشی اساسی داشته باشند. در ادامه بحث به چند مورد اشاره می گردد.

جوجه های پر اب

در بدن این جوجه ها مقداری آب اضافی وجود دارد که به احتمال زیاد در اثر بالا بودن درصد رطوبت نسبی دستگاه انکوباتور و در نتیجه عدم از دست دادن مقدار کافی آب به موجود  در تخم به وجود آمده است. این پدیده مشکلات متعددی از جمله ناف باز، بسته نشدن ناف، در هفته اول پس از تفریخ که موجب عفونت در رمحل ناف می شود، بیرون زدن کیسه زرده از شکم، عفونت کیسه زرده، گشاد گشاد راه رفتن، (هنگام حرکت ساق پاها از یکدیگر فاصله گرفته و پاها به جای اینکه موازی و در جهت حرکت باشند در امتداد یکدیگر و به طرف خارج جوجه قرار میگیرند) و غیره را به وجود می اورند. جوجه های تولید شده در این شرایط اغلب ضعبف بوده و قادر به ایستادن نیستند. قسمت اعظم آب اضافی در ساق پاها و گردن آنها جمع شده و ایجاد تورم می کند. برای برطرف کردن مشکل و از بین بردن این آب اضافی، جوجه ها را برای مدت دو روز در محیطی با دمای ۳۵ درجع سانتیگراد و رطوبت نسبی ۲۵-۳۰ درصد قرار می دهند. این گونه جوجه ها توانایی تغذیه مناسب را نداشته و درصد مرگ و میر آنها بالاست. اغلب اوقات ضرورت دارد که با یک لوله غذای با انرژی بالا و قابلیت هضم آسان به جوجه ها خورانده شود.

عوامل دیگری همچون ضخامت پوسته تخم مرغ، اندازه و تعداد خلل و فرج پوسته، وزن تخم، طول مدت نگهداری تخمها قبل از قرار گرفتن در دستگاه و غیره که از کاهش مناسب وزن تخم در دوران رشد جنین جلوگیری می کنند، به عنوان عوامل موثر این پدیده شناخته شده اند. ضخامت بیش از ۲-۳ میلی متر پوسته تخم که تفریخ را کاهش داده و در اکثر اوقات جوجه های خیس تحویل می دهد می تواند در اثر جیره نامناسب و درجه حرارت پایین محیط پرورش شتر مرغ ماده باشد. معمولا از تخم با وزن بیش از ۱۹۰۰ گرم نیز جوجه های خیس تولید شده است.

جوجه های کم آب

آب موجود در بدن این جوجه ها کمتر از حد نرمال می باشد که یکی از دلایل آن پایین بودن مقدار رطوبت نسبی دستگاه انکوباتور و در نتیجه خروج بیش از حد آب از تخم است. در این شرایط غشا داخلی تخم بشدت شک می شود و به اطراف جوجه میچسبد. این گونه جوجه ها بخودی خود توانایی تفریخ را نداشته و احتیاج به کمک دارند. برای رفع مشکل بایستی با مراجعه به جداول و نمودارهای مربوطه و آزمون و خطا رطوی نسبی دستگاه های جوحه کشی را تنظیم کرد.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=4400
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.