پرورش طیور

مشکل بسته بندی و نگهداری مرغ گوشتی در استان اردبیل مرتفع می شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: افتتاح کشتارگاه مدرن مجهز به خط و سورتینگ و بسته بندی و انجماد سردخانه زیر صفر در اردبیل نگرانی در خصوص بسته بندی و نگهداری مرغ گوشتی را مرتفع می کند.

عدیل سروی روز شنبه در جریان بازدید وزیر معین دولت تدبیر و امید از سوی ستاد کل اقتصاد مقاومتی کشور از اولین کشتارگاه مدرن مجهز به خط و سورتینگ و بسته بندی و انجماد سردخانه زیر صفر در اردبیل افزود: این واحد کشتارگاه با ظرفیت اسمی ۲۳ هزار و ۴۰۰ تن در سال فعالیت خود را در زمینه کشتار و بسته بندی و نگهداری مرغ گوشتی در استان انجام داده و قابلیتی دارد که در طول یک سال ۳۱ هزار و ۶۸۰ تن مواد خام کشاورزی را جذب کند.
ایشان اظهار کرد: با راه اندازی این واحد برای تعداد ۵۰ نفر به صورت مستقیم کارآفرینی ایجاد خواهد شد.
او با بیان اینکه این طرح با مشارکت بانک کشاورزی مراحل پایانی خود را سپری می کند میزان تسهیلاتی که برای راه اندازی این طرح اختصاص داده شده را ۶۷۰۰۰ میلیون ریال ذکر کرد.
وی تشریح کرد: این کشتارگاه مدرن مجهز به خط ۲ می باشد و در زمینه کشتار و خروج امحاء و احشام مرغ نیروی انسانی دخیل نبوده و تمام این مراحل توسط ربات های پیشرفته و مدرن صورت می گیرد که این فن آوری میزان رعایت بهداشت در این کشتارگاه را تا استانداردهای مورد قبول جهانی افزایش می دهد.
به گفته سروی ، قابلیت دیگری که خط کشتار این واحد دارد این است که بسته بندی مرغ ها به صورت سورتینگ شده در اوزان مختلف روانه بازار مصرف شود.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی جهاد کشاورزی اردبیل ، سروی همچنین با اشاره به اهمیت و نقش مهم کشاورزی در اقتصاد مقاومتی افزود: خوشبختانه از زمان آغاز جلسات تخصصی اقتصاد مقاومتی در استان با تلاش استاندار اردبیل و با اعطای تسهیلات بانکی برای اجرای ۱۰۲ طرح تولیدی تاکنون ۷۰۰ میلیارد ریال وام اعطا شده و تمام آنها در حال اجرا می باشد.

 

منبع: ایرنا

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=9170
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.