تولید بوقلمون

مصنوعیت بخشی به بوقلمون

دانشمندان دانشگاه مینه سوتا یک استراتژی برای مصونیت بخشی به بوقلمون ها در مقابل تأثیرات VIP طراحی کرده اند که به وسیله تزریق VIP اضافی بر آنها اعمال می شود.

این عمل سبب می شود که سیستم ایمنی بوقلمون ها، آنتی بادی مناسب بر علیه هورمون تولید نماید و این آنتی بادی ها، تأثیرات VIP روی سیستم تولید مثلی را خنثی می کنند. بنابراین به سبب کاهش تمرکز پرولاکتین، رفتار کرچی کاهش می یابد و تولید تخم بالا می رود. همچنان چه در دو مطالعه که اخیرأ انجام گرفته است، ایمن سازی بوقلمون ها بر علیه VIP در افزایش تولید بیش از ۳۰ تخم به ازای هر بوقلمون در طول ۲۱ هفته سیکل تخم گذاری نتیجه بخش بوده است.

قابلیت مصونیت بخشی VIP برای افزایش تولید تخم بوقلمون واضح است. محققان امروزه روشهایی برای تولید مقادیر وسیع VIP خالص به واسطه مهندسی ژنتیک و تکنولوژی سنتز DNA جستجو می کنند. دانشمندان اخیر ژنی را که مسؤل رمزگذاری VIP در بوقلمون ها است را جدا کرده اند و تحقیقاتی را آغاز نموده اند که مشخص نمایند آیا هورمون با ساختار جدید از رفتار کرچی بوقلمون ها جلوگیری کرده و تولید تخم را بر خلاف هورمون طبیعی افزایش خواهد داد؟ پیش بینی می شود که نتایج این تحقیق به نفع پرورش صنعت بوقلمون و سرانجام به نفع مصرف کننده باشد که توسط کمک به افزایش راندمان تولید مثلی و تولید تخم انجام خواهد شد.

 

منبع: وبسایت بازار دام  وطیور ایران

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=8760
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.