جوجه فاقد پر

مقاومت گرمایی در جوجه های گوشتی فاقد پر

در دهه های اخیر افزایش سرعت رشد از طریق اصلاح ژنتیکی در جوجه های گوشتی منجر به افزایش حساسیت در برابر گرما شده است.

پوشش پر در شرایط محیطی گرم یک مانع برای انتشار حرارت از بدن پرنده محسوب می شود. در تحقیقات اخیر جوجه های گوشتی فاقد پر از تلاقی بین دو نژاد Scaleless mutant line  و جوجه های گوشتی سریع الرشد ایجاد می شوند.

در یک آزمایش جوجه های فاقد پر با جوجه های دارای پرهای نرمال در شرایط دمایی کنترل شده پرورش داده شدند. پس از اتمام دوره استفاده از مادر مصنوعی دمای سالن تا سن ۴۲ روزگیС° ۲۸ و پس از آن تا سن ۴۶ روزگی °С ۳۰ تنظیم شد. در ۴۷ روزگی زمانی که متوسط وزن بدن  g 1600 بود، دمای سالن به °С ۳۵ افزایش داده شد. در این هنگام دمای بدن پرندگان نرمال تا°С ۰۹/۴۱ افزایش یافت در حالی که در پرندگان فاقد پر دمای بدن بدون تغییر(°С  ۲/۴۱) باقی ماند. در ۴۸ روزگی، با همان دمای محیطی، دمای بدن پرندگان نرمال به°С ۸/۴۲ افزایش یافت اما در پرندگان فاقد پر دمای بدن°С ۶/۴۱ اندازه گیری شد.

از ۴۹ تا ۵۲ روزگی، دمای محیط به°С ۳۰ کاهش داده شد و سپس در سن ۵۳ روزگی، زمانی که متوسط وزن بدن پرندگان g1900 بود، دمای سالن پرورشی به °С ۳۶ افزایش داده شد. این افزایش حرارت منجر به مرگ % ۶/۳۴ پرندگان نرمال شد و دمای بدن پرندگان نرمال باقی مانده °С ۲ /۴۲ بود. در حالی که فقط %۵/۳ پرندگان فاقد پر تلف شدند و حرارت پرندگان باقی مانده°С ۴/۴۱ بود.

بر اساس این نتایج حذف پوشش پر در شرایط محیطی گرم در حفظ و بقا پرندگان گوشتی نقش مؤثری خواهد داشت.

 

 

questionبحث و تبادل نظر درباره این مطلب

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=12063
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.