موادخشبی در خوراک دام

مواد خشبی (لگومها و گراسها)

لگومها و گراسها، از منابع بزرگ مواد خشبی برای حیوانات به شمار می روند. این مواد خشبی در صورتیکه به طور مناسبی برداشت و ذخیره شوند منابع عالی از پروتئین،کاروتن، کلسیم و دیگر مواد معدنی می باشند.

مواد خشبی با کیفیت بالا می توانند دو سوم ماده خشک جیره را تشکیل دهند. مصرف مواد خشبی در جیره های متعادل، پروتئین و انرژی مورد نیاز برای تولید شیر را تأمین خوهد کرد. نکته مهم در برداشت یونجه و گراسها قطع آنها در زمان و مرحله مناسب می باشد. با بلوغ بیشتر، مقدار پروتئین انرژی، کلسیم، فسفر و قابلیت هضم ماده خشک گیاهان کاهش می یابد، در صورتی که مقدار فیبر زیاد می شود. با افزایش فیبر، NDF و بخصوص ADF و لیگنین در گیاه نیز افزایش می یابد.لیگنین غیر قابل هضم بوده و در دسترس بودن دیگر مواد مغذی را نیز کاهش می دهد.

لگومها و گراسها را می توان برای مقاصد سیلو سازی، هیلاژ سازی و علوفه خشک برداشت نمود. اگر به صورت سیلاژ و یا هیلاژ برداشت شوند، مقدار کمتری برگ از دست خواهد رفت،زمان کمتری نیز برای نگهداری در مزرعه مورد نیاز می باشد و هزینه کارگری کمتری صرف خواهد شد.

سیلاژ لگوم یا گراس در هنگام سیلو کردن در سیلوهای زیرزمینی، باید دارای ماده خشکی معادل ۳۵-۴۰ درصد باشند، و هیلاژ با ۴۰-۵۰ درصد ماده خشک در سیلوهای شبیه به لوله قرار می گیرند. اگر رطوبت خیلی بالا باشد، برای تخمیر در سیلو مناسب نبوده و گاوها کمتر رغبت به خوردن آن خواهند داشت. مواد خشبی که سیلو می شوند اگر زیادخشک باشند بطور مناسب تخمیر نخواهند شد و کپک خواهند زد و در هنگام سیلوشدن حرارت بالایی را نیز تولید خواهند کرد. لگومها و گراسها باید قبل از سیلو شدن خورد شوند (بطور تئوری سه هشتم اینچ طول داشته باشند)، و دارای رطوبت مناسبی نیز باشند. برای تهیه یک سیلوی مرغوب باید به سرعت سیلو را پر کرد، به خوبی آن را کوبید و فورأ روی آن را پوشاند.علوفه خشک را نباید تا وقتی که ماده خشک آن حداقل ۸۰ درصد نشده به صورت بسته در آورد. چرا که حرارت و کپک می تواند آن را تخریب نماید.

لگومها و گراسهایی که به صورت علوفه مرطوب جمع آوری می شوند دارای حرارت بالایی خواهند شد و ارزش غذایی خود را از دست خواهند داد. طول و مقدار حرارت دار بودن علوفه بسته بندی شده به وسیله قهوه ای شدن، پیدایش فرایند کار املیزه شدن مشخص می گردد. طی این فرایند پروتئین با کربوهیدرات متصل شده و در دسترس بودن انرژی و پروتئین را در خوراک کاهش می دهد. تعیین پروتئین خام خوراک در خصوص پروتئین در دسترس اطلاعاتی را به ما نخواهد داد. بنابراین، پروتئین قابل دسترس را باید برای این خوراک مد نظر قرار داد.

تخریب حرارتی، که در هر نوع از ساختارهای ذخیره ای می تواند رخ دهد، با بهبود روش ها و محلهای برداشت، ذخیره کردن و سیلو کردن مواد کشت شده بوسیله اعمال روشهای مناسب مدیریتی کاهش داده و یا از بین برد.

 

منبع : وبسایت بازار دام و طیور ایران

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=9152
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.