مرغداری

مکمل‌های گیاهی به یاری صنعت طیور می‌آیند

عضو هیات علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه اراک گفت: پروژه تولید مکمل گیاهی برای طیور گوشتی توسط محققان مرکز رشد دانشگاه اراک در حال انجام است.

دکتر صالحی‌ارجمند، اظهار کرد: این پروژه یکی از پروژه‌های تجاری کشت و پرورش است که توسط یکی از شرکت‌های مستقر در مرکز رشد دانشگاه اراک در حال انجام است.
وی افزود: این اقدام شامل تولید مکمل گیاهی برای طیور گوشتی است که در جیره مصرفی روزانه طیور گوشتی استفاده می‌شود و مقاومت طیور را نسبت به بیماری‌ها افزایش می‌دهد.
عضو هیات علمی دانشکده کشاورزی اراک ادامه داد: این مکمل گیاهی مصرف آنتی‌بیوتیک را در مرغداری‌ها به شدت کاهش داده و در سلامت محصول بسیار موثر است.

ارجمند با بیان اینکه این شرکت تاکنون ۳۵ میلیون تومان تسهیلات از پارک علم و فناوری دریافت کرده است، افزود: این شرکت زیرنظر مرکز رشد دانشگاه اراک از سال ۹۰ تاسیس شده و در زمینه تولید و فرآوری گیاهان دارویی فعالیت می‌کند.
وی اضافه نمود: در کنار مکمل مذکور برای کنترل بیماری‌های تنفسی طیور نیز تلاش‌هایی شده و به نتایجی دست یافته‌ایم و امید است مراحل اداری ثبت دارو و اخذ مجوز از سازمان دامپزشکی در سال آینده انجام شود که به دلیل اداری بودن، به خصوص در زمینه دارو، کمی زمانبر است.
ارجمند در ادامه گفت: این شرکت دارای یک مزرعه واقع در ۵۰ کیلومتری شهرستان اراک در اراضی روستای شانق با ۶ هکتار مساحت سطح زیرکشت است و تعدادی کشاورز زیرنظر آن به تولید گیاهان دارویی مشغول هستند.
دکتر صالحی‌ارجمند تصریح کرد: تولید انواع مختلف گیاهان دارویی، نشاهای گیاهان دارویی، تولید اسانس و عصاره از فعالیت‌های این شرکت است.

 

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=12006
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.