پرورش بوقلمون

میزان لیزین مورد نیاز برای بوقلمون مادّه

 لیزین به عنوان یک اسیدآمینه ضروری برای طیور و افزودنی خوراکی عمدتا به روش تخمیر تولید می­گردد. مکمل لیزین تولیدی بهتر است که به شکل ریزدانه(granule) و قابل مخلوط کردن با بقیه اقلام خوراکی باشد.

طی سال های گذشته، گوشت بوقلمون در بازارهای جهانی به جایگاه مهمی دست یافته است. لیزین در میان آمینواسیدهای ضروری برای تامین پروتئین لاشه است، لیزین مورد نیاز می تواند برای بهبود عملکرد و بازده لاشه بوقلمون در تولید گوشت موثر باشد.

مطالعه بر روی ۸۰۰ بوقلمون مادّه
در هر مرحله، ۸۰۰ بوقلمون مادّه بریتانیایی (British United Turkey)  نژاد ترکیبی مورد آزمایش قرار گرفت. بوقلمون ها در طرح کاملا تصادفی در آزمایش ۱ (مرحله ابتدایی: ۰ تا ۲۵ روزه) و طرح بلوک های کاملا تصادفی در آزمایش ۲ (مرحله رشد: ۲۵ تا ۴۸ روزه) و آزمایش ۳ (مرحله پایانی: ۴۹ تا ۶۸ روزه) قرار گرفتند.
درمان شامل میزان سطح بندی شده لیزین قابل هضم با هشت بار تکرار برای هر ۲۰ بوقلمون می شد. میزان لیزین قابل هضم تست شده در مرحله ابتدایی ۱۳٫۶، ۱۴٫۵، ۱۵٫۸، ۱۶٫۹ و ۱۸٫۲ گرم بر کیلوگرم، در مرحله رشد ۱۲٫۲،۱۳٫۲، ۱۴٫۴، ۱۵٫۴ و ۱۶٫۲ گرم بر کیلوگرم و در مرحله پایانی ۹٫۷، ۱۰٫۴، ۱۱٫۴، ۱۲٫۱ و ۱۳٫۷ گرم بر کیلوگرم بوده است.

 

 

 

questionبحث و تبادل نظر درباره این مطلب

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=12389
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.