اسپرم گاو

نحوه ی نگهداری و مواظبت از اسپرم منجمد در گاوهای صنعتی

 مخزن ازت مایع و سایر وسایل مورد استفاده نقش به سزایی در نتایج حاصل از تلقیح مصنوعی گاو دارد.

زمانی که اسپرم منجمد خریداری شده به مخزن ازت مایع گاوداری منتقل گردید، حفظ و کنترل کیفیت آن وظیفه تکنسین مربوطه خواهد بود.

معمولا کمپانی های تولید اسپرم، اسپرم را در پایوت های ۲۵/۰ و ۵/۰ میلی لیتر و طول ۷/۱۳ سانتیمتر بسته بندی می کنند. این حجم از اسپرم منجمد شده دارای تعداد کافی از اسپرماتوزوئیدهای زنده است که اگر به نحو صحیح و در زمان مناسب فحلی در رحم گاو قرار داده شود، منجر به آبستنی می گردد.

ظرف آب گرم باید در نزدیکی مخزن ازت مایع قرار گرفته و محل باکس تلقیح حتی الامکان سرپوشیده و بادگیر نباشد تا اینکه تغییرات آب و هوا در فصول سال در کیفیت دمای محل تلقیح تاثیر چندانی نداشته باشد.

در زمان تلقیح باید پایوت را از تانک ازت مایع خارج و برای ذوب شدن در حداقل زمان ممکن در ظرف آب ۳۵ درجه سانتی گراد قرار داد. لذا مامور مربوطه باید با حداکثر مهارت و سرعت این کار را انجام دهد تا اینکه اسپرم ها در معرض نوسانات دمایی خارج از تانک ازت قرار نگیرند.

اسپرم های منجمد که در دو نوع ml ۲۵/۰ و ml۵/۰ می باشد در حرارت ۳۵ درجه سانتی گراد حداقل به ترتیب ۲۰ و ۴۰ ثانیه نیاز است تا از حالت اسپرم منجمد به مایع و حدود درجه حرارت بدن برسد. سریع بودن تغییر حالت اسپرم از جامد به مایع سبب می شود مقدار تلفات اسپرماتوزوئید به حداقل برسد و در نتیجه درصد گیرایی تلقیح بالا رود. البته تکنسین تلقیح باید براساس دستورالعمل های صادره توسط شرکت های تولیدکننده اسپرم عمل نماید، اما برنامه کلی شرکت ها به صورت دستورالعمل بالا می باشد.

ظرف چند دقیقه حداکثر (۱۵ دقیقه) پس از ذوب کردن اسپرم باید عملیات تلقیح صورت پذیرد. مهمترین مساله، حفاظت از شوک سرما بعد از مرحله ذوب کردن است.

 

منبع: وبسایت بازار دام و طیور ایران

questionبحث و تبادل نظر درباره این مطلب

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=11400
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.