نظارتی بر نحوه دفن لاشه دام‌های تلف شده از تب برفکی وجود دارد؟

به نقل از ایسنا:

معاون محیط طبیعی اداره حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی از نظارت کامل بر فرآیند دفن لاشه دام‌های تلف شده در اثر بیماری تب‌برفکی خبر داد.

“میر محسن حسینی قمی” در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، در خصوص نظارت بر فرآیند دفن لاشه دام‌هایی که بر اثر بیماری تب برفکی، تلف شده‌اند، اظهار کرد: اداره‌کل محیط زیست استان، در حوزه‌ی کانون‌های تراکم حیات وحش و همچنین در جاهایی که گزارش داده می‌شود، وارد عمل شده و فرآیند دفن لاشه دام‌ها را ساماندهی می‌کند.

وی افزود: به منظور نظارت بر فرآیند دفن لاشه دام‌های تلف شده، در مکان‌هایی که بیماری تب برفکی شایع شده است، هماهنگی‌های لازم را برای حمل و نقل لاشه‌ها از طریق خودرو انجام داده‌ایم.

وی با بیان اینکه اقدام اصلی اداره کل محیط زیست استان در ابتدا کنترل می‌باشد، گفت: فرآیند دفن و نقل و انتقالات دام‌های تلف شده توسط این اداره به طور کامل در مناطقی که کانون‌های تراکم حیات وحش است، کنترل شده و مورد نظارت قرار گرفته است.

معاون محیط طبیعی اداره حافظت محیط زیست استان آذربایجان‌شرقی، با اشاره به اینکه در جاهایی موارد مشکوک مشاهده شده است که برخی به صورت خودسرانه دام‌های تلف شده را در طبیعت دفن می‌کنند، تاکید کرد: محیط زیست در جایی که موارد مشکوک مشاهده و یا گزارش شود و باعث برهم ‌زدن چرخه‌ی طبیعی و همچنین تهدیدی برای حیوانات نوشخوار کننده‌ی محیط زیست باشد، وارد عمل خواهد شد.

وی در خصوص اینکه که موارد منتشر شده در فضای مجازی بیانگر این است که احشام تلف شده به صورت غیراصولی در طبیعت رها و یا دفن می‌شود، گفت: این مسئله تحت نظارت است و همچنین اگر فرآیند دفن با اصول فنی استاندارد همراه شود، مشکلی پیش نخواهد آمد؛ در خصوص استانداردهای دفن صحیح نیز اداره دام‍پزشکی اطلاعات و روش‌های مخصوصی را دارد.

حسینی قمی، افزود: اداره منابع طبیعی استان، با فرمانداری‌ها و امور عشایر شهرستان‌های کلیبر، خداآفرین و همچنین شهرستان جلفا در خصوص کنترل و نظارت بر اینکه این مورد بر دیگر عوامل طبیعی و زیست‌محیطی و همچنین سایر حیوانات این مناطق آسیب نزند، هماهنگی‌های لازم را انجام داده است.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=3898
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.