پرورش شتر مرغ

نقش آب در پرورش شتر مرغ

به عنوان یک معیار کلی، میزان آب مورد نیاز جوجه ها ۲ تا ۳ برابر میزان غذای مصرفی روزانه خواهد بود . دمای مطلوب آب آشامیدنی بین ۲۱ تا ۳۲ درجه سانتیگراد است .

آب باید از دو جنبه میکروبی و شیمیایی مورد ارزیابی قرار گیرد. طعم بد آب یا حضور مواد شیمیایی مضر از جمله سموم می تواند سلامت پرنده را به مخاطره بیاندازد. در بحث کنترل کیفیت آب به موارد زیر باید توجه شود. سختی کل آب که شامل تمامی مواد معدنی محلول موجود در آب است و حداکثر تا ۵۰۰۰ قسمت در میلیون ( ppm ) قابل تحمل است. البته این به شرطی است که برخی از مواد محلول موجود، بر طعم و بوی آب تاثیر نامطلوب شدیدی ایجاد نکنند که موجب عدم مصرف مناسب آب شود. از این رو برخی مواقع به عدد ppm ۳۰۰۰ اکتفا می شود .

بسیاری از مواقع حضور سولفید هیدروژن موجب بوی بد آب می شود . میزان خیلی کم این ماده حتی ppm ۱ نیز بوی بد تولید می کند و در ترکیب با آهن رسوبات تیره و روغنی ایجاد می کند . با افزودن هیپوکلرید به آب می توان گوگرد آن را آرد نمود تا بوی آب از بین برود .

چنانچه محرومیت از آب برای مدت طولانی ادامه یابد و در حد ۱۰ درصد آب بدن از دست برود، پرنده دچار اختلال شدید می شود و اگر این روند ادامه یابد و ۲۰ درصد آب بدن از دست برود پرنده خواهد مرد .

 

منبع: وبسایت بازار دام و طیور ایران

questionبحث و تبادل نظر درباره این مطلب

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=10957
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.