نوآوری در اموزش مرغداری

نوآوری در آموزش مرغداری در عربستان

موسسه تکنولوژی الوطنیه (WIT)بیش از پنجاه میلیون ریال عربستان سعودی (معادل ۱۳ میلیون دلار آمریکا) را سرمایه گذاری نمود تا موسسه خیریه ای برای آموزش نحوه پرورش طیور در سطح جهانی در این کشور راه اندازی شود تا به دانشجویان شورای همکاری کشورهای حاشیه خلیج فارس در این زمینه کمک نماید.
موسسه تکنولوژی الوطنیه یک شرکت ارتباطی میان الوطنیه، بزرگترین تولید کننده ی طیور در عربستان، و شرکت آموزش فنی و حرفه ای است. این موسسه تقریبا ۲۰۰ کارآموز دارد  که انتظار می رود تعداد آن ها در آینده به ۵۰۰ نفر برسد. این کارآموزان به زبان انگلیسی در زمینه طیور مطالعه دارند.
روز افتتاح
افتتاحیه در شهر بخاریه برگزار شد و فرماندار منطقه القصیم، فیصل بن مشعل، رئیس بخش پرورش طیور الوطنیه،شیخ سلیمان بن عبدالعزیز الراجحی، رئیس شرکت آموزش فنی و حرفه ای، دکتر احمد بن فهد الفوهید و رئیس موسسه تکنولوژی الوطنیه، دکتر محمد الراجحی به همراه ۳۰۰ نماینده از عربستان و صنعت جهانی طیور شرکت داشتند.

“دیدگاهی رویایی”
روی موتیمر(Roy Mutimer)، معاون رییس شرکت Cobb-Vantress در بخش اروپا، خاورمیانه و آسیا و یکی از شرکت کنندگان در این افتتاحیه اظهار داشت که دیدگاه موسسه تکنولوژی الوطنیه ” با ایجاد ارتباط میان صنعت، دولت و مقامات محلی دیدگاهی رویایی دارد. وی گفت: ” ما معتقدیم که موسسه تکنولوژی الوطنیه افراد با استعدادی را تربیت خواهد کرد، فارغ التحصیلان حرفه ای که به پیشرفت و بهبود پرورش طیور در عربستان و نواحی اطراف آن کمک می کنند. این موسسه می تواند به عنوان الگو در سراسر جهان برای حل چالش های مربوط به جذب و پرورش جوانان با استعداد در عرصه صنعت طیور قرار گیرد.

متخصصان بین المللی پرورش طیور
جزوات درسی توسط متخصصان بین المللی و عربستانی با همکاری شرکت Cobb نوشته شده است. شرکت Cobb در برنامه های خود در اروپا و آمریکا از بهترین دانشجویان این موسسه به مدت یک ماه میزبانی خواهد کرد.
اولین سال آموزش شامل کلاس های فشرده انگلیسی، موضوعات مقدماتی و مهارت های بنیادین پرورش طیور می شود. سال دوم شامل کلاس های تئوری و عملی فشرده با موضوعات مختلف در مورد طیور می باشد که حداقل دو ماه برای آغاز کار مرغداری زمان می برند.

گسترشی برای الوطنیه
الوطنیه برنامه توسعه ای خود را در سال ۲۰۱۰ آغاز کرد تا در سال ۲۰۱۶ بتواند ۱٫۱ میلیون جوجه نیمه گوشتی در روز تولید نماید. سال ۲۰۱۴ میزان جوجه نیمه گوشتی به ۷۵۰٫۰۰۰ در روز رسید. عربستان سعودی در نظر دارد با تولیدات بیشتر در بخش طیور واردات خود را کاهش دهد؛ در سال ۲۰۱۵، ۴۲ درصد از نیازهای این کشور که برابر با ۱٫۴۴ میلیون تن بود از طریق محصولات داخلی برآورده شد.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=4692
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.