دام

انواع نژادهای گوسفند شیری

۱-ایست فریزین:منشأ نژادهای گوسفند فریزین ناحیه فریزلند در امتداد سواحل شمالی آلمان وهلند و مرزهلند و بلژیک است. مهم ترین آنها گوسفند شیری آلمان است ودر تحقیقات علمی به ایست فریزین معروف است .بین نژادهای شیری بیشترین مقدار تولید را دارد علاوه بر تولید شیر باروری این نژاد نیز زیاد است. تعداد بره به ازای هر زایش ۲/۸رأس می باشد . وزن میش ها ۷۵-۹۵کیلوگرم و وزن قوچ ها ۱۰۰-۱۲۵کیلوگرم است.

۲-گوسفند شیری بلژیک:برای توسعه آن به میزان زیاد از گوسفند فرزین استفاده شده است .احتمالأ نسلی از گوسفند Flemsh است که تا قرن ۱۹برای خصوصیت تولید شیر انتخاب می شد بعد از جنگ جهانی دوم نژادهای شیری دیگری توسعه یافت یک نژاد بلندقد و بدن آن زاویه دار است. سرآن از یک موی ضعیف وسفیدرنگ پوشیده است. شکم پوشیده شده از پشم وموهای آن کم است. دارای یک دم شبیه دم خرگوشTail Rat است باروری آن زیاد است وپستان برای تولید مقدار زیاد شیر با طعم خامه ای توسعه یافته است.

۳-گوسفند شیری انگلیس British Milk Sheep: این نژاد در سال۱۹۸۰ ایجاد شد. یک نژاد ترکیبی است که نژادهای تشکیل دهنده آن مشخص نیست. اندازه بدن متوسط تا بزرگ است.بارورترین نژاد در انگلیس است. میانگین تعداد بره در میش های یک ساله، دوساله و بالغ به ترتیب۳/۱،۲/۶،۲/۲ می باشد. طی یک دوره شیردهی(۳۰۰روز) حدود۹۰۰-۶۵۰لیتر شیر تولید می کند. مواد جامد شیر بیشتر از سایر نژادهای شیری است .همچنین لاشه آن بزرگ ولخم است.

۴-لاکاون:بیشترین جمعیت گوسفند فرانسه مربوط به این نژاد است بااجرای یک برنامه انتخاب پیشرفته شامل تلقیح مصنوعی، رکوردگیری شیر و آزمون نتایج نرها، برای تولید شیر نسبت به سایر نژادهای شیری ایجاد شده است.بهبود ژنتیکی سالیانه تولید شیر ۲/۴درصد یا۵/۷کیلوگرم می باشد. موادجامد شیر آنها بیشتر از گوسفند ایست فریزین ولی تولید آن کمتر است.شیر این نژاد برای تهیه پنیر معروف لاکفورد استفاده می شود .

۵-آواسی:این نژادبه عنوان یک گوسفند عشایری طی قرن ها انتخاب طبیعی و پرورش برای تولید شیر زیاد در خاورمیانه توسعه یافته است. یک نژاد دنبه دار است. دریک دوره شیردهی ۲۱۰روز حدود۷۵۰-۳۰۰لیتر شیر تولید می کند. دارای مقاومت طبیعی و توانایی زیاد چرا در مرتع است. نرها شاخ دار مکو ماده ها فاقد شاخ وپشم ضخیم آن برای تهیه فرش استفاده می شود .

۶-کیوس:منشاء دقیق این نژاد معلوم نیست. احتمالأ حاصا آمیزش گوسفند بومی جزیره چایس یونان (Chois) و نژادهایی از ترکیه است .رنگ بدن اغلب سفید بالکه های سیاه اطراف چشم، بینی ،گوش، شکم وپا است. ترتکیب بدن میش ها شیری است. به عنوان یک نژاد نیم دنبه طبقه بندی می شود. تولید شیر بر حسب شرایط مدیریت و پرورش حدود۳۰۰-۱۲۰کیلوگرم است بیشترین رکورد آن ۵۹۷کیلو گرم طی ۲۷۲روز شیردهی است.

۶-کمیسانا:منشأ این نژاد از جزایر سیسیل ایتالیا است  برای تولید شیر وپنیر با کیفیت زیاد پرورش می یابد. میانگین تولید شیر آن ۲۰۰لیتر طی ۱۸۰روز شیردهی است. در گله هایی با مدیریت خوب میانگین تولید هر میش دو کیلوگرم است .از مزایای آن سازگاری به سیستم های مختلف پرورش( متمرکز، غیرمتمرکز) می باشد.پشم آن ضخیم ومخصوص تهیه فرش است.

۸نژاد ساردیناSardina در ایتالیا وشارا charra در اسپانیا شیری هستند که به ترتیب پنیر Pecorino و Zamorano از آنها تهیه می شود

 

منبع :وب سایت بازار دام و طیور ایران

 

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=6119
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.