نکات مهم در تنظیم جیره غذایی متعادل

برای تنظیم یک جیره باید به ترتیب زیر عمل شود:

۱-احتیاجات غذایی و یا حد مجاز تغذیه حیوان مورد نظر تعیین و نوشته شود.معمولا احتیاجات غذایی بیانگر حداقل مقدار غذایی است که باید توسط جیره غذایی تامین شود.عوامل مؤثر در تعیین احتیاجات غذایی عبارت از سن،جنس،وزن بدن،نوع تولید(نگهداری،رشد،پرواری،تولید مثل،تولید پشم و غیره)و شدت تولید(نظیر میزان افزایش وزن روزانه و تولید شیر)می باشند.

۲-خوراک های موجود و ترکیب آنها تعیین و نوشته شوند.در تنظیم جیره غذایی برای نشخوارکنندگان ماده خشک،پروتئین خام،انرژی،فسفر،کلسیم و ویتامین A هر ماده غذایی نیاز می باشد.

۳-هزینه خوراک ها باید مورد توجه قرار گیرد.زیرا یک جیره غذایی متعادل باید حداقل قیمت را داشته باشد و با آن حد اکثر تولید حاصل شود.یک جیره غذایی گران قیمت ممکن است سبب افزایش تولید شود ولی هزینه ان باید به ازای هر واحد تولید اقتصادی باشد.همچنین ارزانترین جیره غذایی در کلیه موارد اقتصادی ترین نیست.لذا قیمت به ازای هر واحدتولید،تعیین کننده خوراک های مناسب برای یک جیره غذایی است.

۴-حد مجاز مصرف هر یک از اجزای جیره در نظر گرفته شود تا از اختلالات تغذیه ای(نظیر اسیدوز،نفخ،یبوست،اسهال و آبسه کبد و غیره)جلوگیری شود.

۵-مقدار ماده خشک جیره در حد مناسب تنظیم شود.چون خوراک ها دارای مقادیر متفاوت رطوبت هستند،بهتر است ترکیب مواد غذایی در جداول مواد غذایی از نظر ماده خشک مشخص شوند.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=2545
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.