پرورش جوجه

نگاهداری جوجه ها تا ۶هفتگی در روش قفس

این مرحله فوق العاده حساس است و باید نهایت دقت برای نگاهداری جوجه ها به عمل آید. ممکن است در این سن جوجه ها را در قفس و یا در روی زمین پرورش داد.
۱-در طریقه قفس باید سالن را گرم نمود حرارت در هنگام ورود جوجه ها معمولأ ۲۹-۳۱درجه سانتی گراد و میزان رطوبت حداقل ۳۰درصد توصیه شده است.
حرارت هر هفته باید در حدود ۳درجه سانتی گراد کاهش یابد به طوری که به ۲۱درجه سانتی گراد برسد اگر جوجه ها هل هل بزنند دلیل گرم بودن سالن است اگر جوجه ها دور هم جمع شوند و صدای جیزجیز بکنند دلیل سرد بودن سالن است. درهر دو صورت فورأ باید حرارت را تصحیح نمود.
۲-در لانه در عین مناسب بودن حرارت، تهویه نیز باید به خوبی انجام گیرد بدون اینکه تولید کوران بنماید.چنانچه تهویه خوب صورت نگیرد تلفات افزایش می یابد.تا سن ۴تا۲۰هفتگی هرچه جوجه ها رشد بیشتری می کنند به همان نسبت باید تهویه را افزایش داد. به طوری که به ۲۸-۱۱۰ لیتر هوا در دقیقه برای هرجوجه برسد.
۳-در روزهای اول باید کف توری قفس ها را با روزنامه یا کاغذ بسته بندی پوشاند تا جوجه ها به راحتی روی آن حرکت کنند.
۴-آبخوریها باید به طور مناسبی در قفس نصب شود و همیشه مملو از آب تمیز و سالم باشد زیرا تشنگی سبب تلفات جوجه ها می شود.
۵-میزان نور مسئله مهمی در پرورش جوجه ها ونیمچه های تخمی است. در ۳روز اول باید ۲۴ساعت نور در لانه وجود داشته باشد. سپس باید میزان نور را طبق جدول به مرور کاهش داد.
۶-تعداد جوجه ای که در هر قفس ریخته می شود باید طبق استاندارد کارخانه سازنده باشد هیچ وقت نباید تعداد بیشتری جوجه در فضای معین ریخت در غیر اینصورت رشد کم شده و تلفات بالا می رود

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=6379
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.