تغذیه گاو

هدف از افزودنی های مخمری در تغذیه دام

 بیش از یک صد سال است که افزودنی های مخمری مورد استفاده دام قرار میگیرد. هر چند در حدود ۵۰۰ گونه مختلف مخمر وجود دارد، ولی معمول ترین آنها که مورد تغذیه گاو قرار می گیرد، Saccharomyces cerevisiae می باشد که به نام مخمر نانوایی نیز شناخته شده است.

مخمر،میکروبی است که مستقیماً به حیوان تغذیه میشود(DFM). انجمن خوراک و دارو (FDA) فرآورده های DFM را تحت عنوان موجودات ریز زنده طبیعی تعریف می کند. این تعریف شامل باکتری ها و قارچ ها( مانند مخمر و Aspergillus oryzae) می شود.

بسیاری از مواد تجاری قابل دسترس DFM حاوی مخمر به اضافه محصولات میکروبی مانند Lactobacillus acidophilus و Bacillus subtilis می باشند. بعضی از محصولات DFM فقط حاوی محصولات باکتریایی هستند. این محصولات باکتریایی اساساً در سطح روده گاو عمل می نمایند، در حالی که محصولات مخمری بیشتر در سطح شکمبه اثر می کنند.

افزودنی های مخمری به دو صورت وجود دارند. محصولات مخمری زنده ،حاوی سلول های مخمر خشک شده اند و ممکن است دارای مقداری از محیطی که مخمر بر روی آن رشد نموده یا یک ماده حامل مانند پوسته برنج باشند. تراکم سلول های مخمر زنده بر مبنای اصطلاح «واحد های تشکیل دهنده کلونی» یا cfu در هر گرم است. مخمر خشک شده خالص ،نباید حاوی کمتر از ۱۵ میلیارد cfu درهر گرم باشد.
سازندگان محصولات مخمر زنده استدلال می کنند که این سلول ها از نظر متابولیکی فعال هستند و حتی اگر هم واقعاً در محیط شکمبه رشد نکنند، قابلیت بهتری برای رها سازی فراورده های خود دارند. این فراورده ها توسط میکروب های شکمبه مورد بهره برداری قرار می گیرد.
به طورکلی مقدار بیشتری از مخمرهای کشت داده شده (روزانه ۶۰ ۵۰ گرم) در مقایسه با محصولات مخمری زنده _۵/۰ تا ۱ گرم به ازای هر راس) به گاو تغذیه می شوند. افرادی که مصرف مخمر کشت شده را ترجیح میدهند بر این باورند که سلول های مخمر زنده به علت رقابت ناشی از باکتری های موجود در شکمبه سرعت رشد پایین سلوهای مخمری و سرعت نسبتاً بالای عبور مواد از شکمبه نمی توانند به خوبی در شکمبه رشد کنند.
تولیدات کشت شده مخمری ضرورتاً حاوی سلوله های زنده مخمرها نیستند. بنابراین تولیدکنندگان آنها هیچ گونه غلظت و تراکمی بر حسب cfu تبلیغ نمی کنند. محصولات مخمر کشت شده حاوی سلول های مخمر مرده،محیطی که مخمر بر روی آن کشت داده شده و متابولیت هایی است که طی مرحله تخمیر توسط سلول های زنده مخمرتولید شده است.

هدف استفاده از این محصولات آن است که افزودنی های مخمری علاوه بر مواد مغذی موجود در خوراک ها و علوفه ها،عوامل دیگری را نیز فراهم کنند. این عوامل برای میکروب های شکمبه مفید هستند. سلول های مخمری موادی مانند ویتامین های B ،آنزیم ها،ایزو اسیدها (اسکلت اسیدهای آمینه) و عوامل ناشناخته رشد از تامین می کنند که موجب تحریک باکتری های شکمبه ،به ویژه باکتری های هضم کننده الیاف می شوند.

 

منبع: وبسایت بازار دام و طیور ایران

questionبحث و تبادل نظر درباره این مطلب

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=12494
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.