خبرهای دام و طیور

همکاری نکردن دامداران با اکیپ های واکسیناسیون موجب شیوع مجدد تب برفکی می شود

امیرحسین بهداد مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی در حاشیه نشست مدیران منطقه ۴ دامپزشکی کشور در تبریز اظهار کرد: در حال حاضر بیماری تب برفکی در استان تحت کنترل است و واکسن هم به میزان کافی در استان وجود دارد، اما اگر دامداران در فاز دوم طرح واکسیناسیون همکاری و استقبال نکنند، همان تلفاتی را که در چند ماه گذشته داشته ایم، در آبان ماه سال جاری نیز شاهد آن خواهیم بود.
وی به دامداران و روستائیان توصیه کرد به خاطر بهای ناچیز واکسن که برای هر راس گاو حدود ۳۰هزار ریال است دام های خود را در معرض خطر و خسارت بیشتر قرار ندهند و با واکسیناتورهای این اداره همکاری های لازم را انجام دهند.
دکتر داریوش جهان پیما مدیرکل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری های دامی سازمان دامپزشکی کشور نیز گفت: در فاز دوم واکسیناسیون تب برفکی، واکسیناسیون فقط بر روی جمعیت دام سنگین انجام می شود و واکسن کافی برای این طرح وجود دارد.
در این نشست مسائل و معضلات مربوط به حوزه دام بویژه واکسیناسیون تب برفکی در فاز اخیر، مشکلات و موانع اجرای طرح، میزان شیوع بیماری بروسلوز، پایین بودن تعرفه واکسیناسیون بخش غیردولتی، کمبود واکسن های استراتژیک، عدم تامین به موقع غرامت دام های راکتورسل و بروسلوز و عدم همکاری مناسب دامداران در بحث واکسیناسیون تب برفکی مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.
منبع: خبرگزاری ایرنا

دستگاه خورد کن یونجه و علوفه
جک بلند کننده گاو
آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=7675
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.