گوشت قرمز

واردات گوشت گوسفند منجمد

علی اکبر مهرفرد، درباره تنظیم بازار گوشت قرمز افزود: وزارت جهادکشاورزی به تازگی برای متعادل سازی بازار گوشت قرمز، مجوز واردات گوشت منجمد گوسفندی (گوشت سرد) را از کشورهای مغولستان ، روسیه، قرقیزستان و استرالیا به سازمان دامپزشکی داده است.

ایشان افزود: البته بخشی از گوشت گوساله مورد نیاز کشور نیز همچنان سابق از برزیل تامین و وارد می شود.
مهرفرد با تاکید براین که وضعیت دام سبک و سنگین کشور مناسب است و کمبودی در زمینه تامین گوشت قرمز نداریم، تاکید کرد: آن بخش از گوشت قرمز که باید از طریق واردات تامین شود در روزهای آینده موجب متعادل سازی بازار می شود.
قائم مقام وزیرجهادکشاورزی در امور بازرگانی تصریح کرد: اکنون حدود ۹۵ درصد گوشت قرمز مورد نیاز کشور در داخل تامین می شود و تنها پنج تا ۶ درصد گوشت قرمز کشور نیازمند واردات است.
مهرفرد یکی از مشکلات عرضه دام را وضعیت مراتع برشمرد و اظهار داشت: در زمان هایی که مراتع از شرایط خوبی برخوردار است، دامپروران دام را دیرتر به بازار عرضه می کنند و برعکس در هر زمان که با کمبود علوفه دامی مواجه ایم و مراتع وضعیت خوبی ندارند، دام ها زودتر به بازار عرضه می شوند.
به گفته وی، عرضه زودهنگام و دیرهنگام دام دامپروران نیز در نوسان های قیمت گوشت در بازار مصرف موثر است، به طوری که به یکباره قیمت ها رشد صعودی چشمگیری پیدا کرده است.
اکنون در بازار مصرف قیمت هرکیلوگرم گوشت گوسفندی و گوساله تفکیکی با اندکی تفاوت با قیمت های بین ۳۸۰ تا ۶۰۰ هزار ریال به فروش می رسد.
براساس نظر کارشناسی وزارت جهادکشاورزی قیمت منطقی هرکیلوگرم لاشه دام سبک بین ۳۰۰ تا ۳۱۰ هزار ریال و گوشت گوساله (لخم) بین ۳۰۰ تا ۳۳۰ هزار ریال است. البته این قیمت ها در بازار تابع عرضه و تقاضا و نوع درخواست مشتری برای خرید گوشت ران، راسته، سردست، گردن، ماهیچه، مغز ران، کله و پاچه متفاوت است.
وی قیمت فعلی گوشت قرمز در بازار را نیز غیرمنصفانه ارزیابی کرده بود و افزود: بازار کنونی گوشت گوسفندی دارای حباب بیش از ۲۰۰ هزار ریالی است. فرآیند کشتارگاه به شکلی نیست که هر کیلوگرم گوشت گوسفندی و گوساله با قیمت ۳۸۰ تا ۴۵۰ هزار ریال در بازار عرضه شود و این اقدام دلالان و سودجویان اجحاف در حقوق شهروندان است.
به گفته وی، قیمت منطقی هر کیلوگرم گوشت گوسفندی ۲۸۰ هزار ریال و گوساله ۱۸۰ هزار ریال براورد می شود و بیش از این اجحاف در حق مصرف کنندگان است.
اکنون نیاز مصرفی گوشت قرمز کشور سالیانه ۹۰۰ هزارتن است که بیش از ۸۰۰ هزار تن آن از تولیدات داخلی و حدود ۶ درصد از واردات تامین می شود.
براساس آمارها، سرانه تولید گوشت قرمز کشور برای هر نفر ۱۰ کیلو و ۵۰۰ گرم و سرانه مصرف آن ۱۱ کیلو و ۵۰۰ گرم است؛ در حالی که سرانه مصرف جهانی گوشت قرمز به ازای هر نفر بدون احتساب گوشت خوک ۱۳ کیلوگرم است.
در حال حاضر ۷۵ کشتارگاه صنعتی و ۳۰۵ کشتارگاه سنتی در کشور فعالیت دارند.

 

 

questionبحث و تبادل نظر درباره این مطلب

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=12575
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.