واکسیناسیون علیه تب برفکی

واکسیناسیون تب برفکی در جنوب کرمان آغاز شد

مدیرکل دامپزشکی جنوب کرمان گفت: طرح واکسیناسیون تب برفکی به مدت ۴۰ روز کاری در جنوب کرمان آغاز شد.
علی احمدی افزود: فاز جدید اجرای طرح واکسیناسیون تب برفکی در جنوب کرمان با مشارکت ۲۲ تیم از کارشناسان حوزه دامپزشکی و بخش خصوصی در این منطقه از امروز آغاز شد.
وی تصریح کرد: در این طرح پیش بینی شده است ۷۰۰ هزار راس دام سبک و ۷۰ هزار راس گاو و گوساله علیه بیماری تب برفکی واکسینه شوند.
وی از وجود کانون های محدود این بیماری در جنوب کرمان خبر داد و گفت: دامداران و عشایر به توصیه های بهداشتی کارشناسان حوزه دامپزشکی توجه و نکات بهداشتی دام و جایگاه نگهداری دام ها را رعایت کنند.
مدیرکل دامپزشکی جنوب کرمان افزود: دامداران سعی کنند در این طرح واکسیناسیون مشارکت کنند و تمامی این فعالیت ها برای حفظ سلامت دام ها می باشد.
وی گفت: تب برفکی یک بیماری ویروسی به شدت واگیردار است که در حیوانات زوج سم شیوع دارد و در صورت مبتلا شدن دام ها به این بیماری مرگ و میر جمعیت دام ها زیاد و سبب خسارت های زیادی به جمعیت دامی خواهد شد.
احمدی از دامداران جنوب کرمان خواست از ورود دام های فاقد شناسنامه و قاچاق به گله های خود خودداری کنند و با اکیپ های واکسیناسیون همکاری لازم را داشته باشند.
اداره کل دامپزشکی جنوب کرمان مستقل از مرکز استان هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، فاریاب، رودبارجنوب، کهنوج، قلعه گنج و منوجان را زیر پوشش دارد.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=4394
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.