تولید ذرت

ورود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن ذرت تا چند روز آینده

برخی مشکلات، ذرت از اوکراین و برزیل را با وقفه روبه‌رو کرده بود که ظرف یک ماه آینده حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن از این نهاده به کشور وارد می‌شود و با کاهش قیمت روبه‌رو خواهیم بود.
رئیس اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران از آرامش بازار ذرت تا چند روز آینده خبر داد و گفت: به‌علت خشکسالی حادث‌شده در برزیل و نبود محصول ذرتی از اوکراین برای واردات به ایران مدتی است که با افزایش قیمت نهاده ذرت روبه‌رو هستیم.
حمید ورناصری افزود: توسط بخش دولتی و خصوصی و با مجوزهای صادرشده از سوی وزارت جهاد کشاورزی حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن ذرت تا یک ماه آینده به کشور وارد می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: علاوه بر واردات، تا ۱۰ روز آینده محصول داخلی نیز وارد بازار خواهد شد و به‌طور قطع قیمت‌ها تا ۱۵۰ تومان کاهش خواهد یافت.
رئیس اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران ادامه داد: برای جلوگیری از کمبود ذرت در بازار یکی از مهم‌ترین راهکارها تکیه بر تولید داخل است که البته اقدامات خوبی از سوی وزارت جهاد کشاورزی در حال انجام است.
ورناصری تصریح کرد: واردات نیز باید در خارج از فصل تولید برای تأمین نیاز ماهانه ۴۰۰ تا ۴۵۰ هزار تنی انجام شود.
وی یادآور شد: عرضه ذرت و کنجاله سویا و سایر نهاده‌های وارداتی در بورس انجام می‌شود؛ بنابراین قیمت‌ها به‌صورت شفاف اعلام خواهد شد.
ورناصری در پایان تأکید کرد: افزایش قیمت حادث‌شده در نهاده ذرت، غیرمنطقی بود، اما به‌زودی بازار به تعادل می‌رسد.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=6495
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.