مرغ منجد

ورود ۱۰ هزار تن مرغ منجمد به بازار

بحث افزایش قیمت مرغ در روزهای اخیر، سر و صدای زیادی در رسانه‌ها ایجاد کرد. گروهی، آن را به ضرر مصرف‌کننده می‌دانند و برخی نیز چنین افزایشی را فرصتی برای تنفس تولیدکننده، اما به اعتقاد بعضی کارشناسان توزیع مرغ منجمد توسط شرکت پشتیبانی امور دام، در چنین مقاطعی، برای کنترل بازار ضروری است.
دانشیار دانشگاه تهران، حسن مهربانی یگانه درست بعد از شروع سیر صعودی قیمت مرغ، اظهار داشت: “تصمیم‌های خلق‌الساعه و ناگهانی که اغلب ناشی از نگرانی‌های سیاسی است، تعادل را به هم زده و بازار را با یک سرگیجگی روبه‌رو می‌کند. به عبارتی منظور این کارشناس، ورود هیجانی شرکت پشتیبانی امور دام برای توزیع این محصول بود؛ به‌ویژه آنجا که خاطرنشان کرد: بیشتر این تصمیم‌های فی‌البداهه توسط شرکت پشتیبانی امور دام صورت گرفته و این نهاد با نگرانی از افزایش قیمت‌ها یا کمبود مرغ در بازار، دست به چنین اقدامی می‌زند.
البته وی معتقد بود که چنین افزایشی ادامه‌دار نبوده و تاثیری بر روند مصرف نخواهد داشت. زیرا بازار به نوعی در مدتی معین، خود را کنترل می‌کند.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام  از توزیع حداقل ۱۰ هزارتن مرغ منجمد به بازار خبر داد و گفت: پیش از این ۶۰ هزار تن مرغ از تولیدکنندگان خریداری شده و برای ایام پرمصرف ذخیره شده بود.
علیرضا ولی، با اشاره به اینکه نهادهای نظارتی باید با فروشندگان متخلف برخورد کنند، افزود: در زمینه توزیع مرغ با تشکل‌ها هماهنگ شده و به‌گونه‌ای به بازار ورود کردیم که این تعادل به هم نریزد.
این در حالی است که وی، در مورخ هفتم اردیبهشت‌ماه سال جاری  کرده بود: “از سال جاری، شرکت پشتیبانی امور دام دیگر در خرید مرغ مازاد برای توزیع در بازار داخل، دخالتی ندارد و اکنون هیچ مرغی به جز ذخایر استراتژیک در انبارهای این شرکت نیست.
به گفته ولی، اکنون باید شیوه تنظیم بازار را تغییر داد و به سمت راهگشایی بازارهای صادراتی گام برداشت.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=5117
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.