پشم گوسفند

وسایل پشم چینی

وسایل پشم چینی

برای حفظ مرغوبیت و بازار پسندی پشم باید از ابزارهایی استفاده نمود که پشم را بطور یکنواخت از بدن دام جدا نماید.علی رغم وجود انواع ماشین های پشم چین(برقی و موتوری)،در روش سنتی پرورش گوسفند از دوکارد یا قیچی مخصوص پشم چینی استفاده می شود.دوکارد ممکن است از دو تیغه فلزی بلند و مستقل تشکیل شود که از ابتدای دسته به وسیله یک چوب به هم متصل می شوند.یا اینکه یک فلز بلند است که به نحوی بر روی هم خم شده باشد.مزایای ماشین های پشم چین نسبت به دوکارد عبارتند از:

۱)چون عمل پشم چینی نسبت به سایر اقدامات بهداشتی دام ها (نظیر واکسیناسیون،حمام ضد کنه و غیره)بیشترین تنش را ایجاد می کند،استفاده از ماشین های پشم چینی این تنش را کاهش می دهد.

۲)استفاده از دوکارد سبب خستگی دست های کارگر و در نتیجه کاهش سرعت پشم چینی می شود.

۳)امکان ایجاد خراشیدگی و بریدگی در پوست به وسیله دوکارد به ویژه توسط افراد غیر مجرب بسیار زیاد است لذا علاوه بر کاهش کیفیت پوست چون عمل پشم چینی همزمان با گرم شدن هوا و شروع فعالیت حشرات استسبب تخم گذاری حشرات در بریدگی های پوست شده و در نتیجه سبب بروز میاز گوشتی و پوستی می شود.

۴)هنگام استفاده از دوکارد چون این وسیله بیش از یک بار از یک نقطه عبور می کند الیاف کوتاه در برش دوم با محصول پشم مخلوط شده و در نتیجه سبب کاهش مرغوبیت پشم می شود.

۵)بازده وسایل پشم چینی اعم از دوکارد و ماشین های پشم چینی به عواملی نظیر نمره وضعیت بدن دام (چاق یا لاغر)،تجربه کارگر ،دمای محیط،تمیز بودن پوشش بدن،طول الیاف و غیره دارد.در شرایط فوق یک کارگر مجرب و توانا با استفاده از دوکارد بطور متوسط هر ۱۵-۱۰دقیقه یک گوسفند را پشم چینی می کند و با توجه به هشت ساعت کار مفید در روز در مجموع ۵۰ راس گوسفند پشم چینی می شوند .ولی بازده ماشین های پشم چینی در شرایط مذکور حدود ۳۰۰ رأس گوسفند در روز می باشد.در هنگام پشم چینی  رعایت نکات زیر ضروری است:

۱)از پشم چینی دام های لاغر و ضعیف خودداری شود.زیرا دام های لاغر به علت چسبیدن بیش از حد الیاف به پوست ماشین های پشم چینی و بویژه دوکارد به سختی وارد سفره پشم می شوند.همچنین در زمان عبور دوکارد پوست جمع  می شود و لذا سبب ایجاد بریدگی های زیاد در پوست می شوند.

اولین محصول پشمی که داز بره به دست می آید بنام محلی برگن معروف است و قیمت آن بیشتر از پشم دام های بالغ است.

۲)چون پشم چینی در فصل بهار انجام می شود باید به شرایط نامساعد جوی توجه داشت چون دام ها به یکباره پوشش خود را از دست می دهند که این عمل سبب سرماخوردگی دام ها و در برخی موارد تلف شدن دام های ضعیف می شود.

۳)پشم چینی باید در هوای گرم انجام گیرد .هوای گرم باعث می شود که غدد پوست ،عرق ترشح کرده و همچنین چربی پشم (لانولین)تا حدودی ذوب شود و سبب نفوذ قیچی و ماشین پشم چین به درون سفره پشم شوند.

۴)قبل از پشم چینی بهتر است از  تغذیه دام ها جلوگیری شود،زیرا پر بودن اندام های گوارشی سبب افزایش فشار در دام می شود.

۵)پشم چینی  دام های آبستن (ماههای آخر آبستنی)بهتر است بعد از زایمان آنها انجام گیرد.

۶)باید سعی شود پوشش بدن دام(سفره پشم)بصورت یکپارچه از بدن دام جدا شود و از مخلوط نمودن الیاف کوتاه(نظیر پشم نواحی سر ،پستان،زیرشکم و غیره)با آن جلوگیری شود.

۷)مکان و محل پشم چینی  باید تمیز و پشم های رنگین و سفید نیز جداگانه بسته بندی شوند.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=1885
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.