گاوشیری

پاتوفیزیولوژی اسیدوز شکمبه ای در گاوهای شیری

سلول های مخاطی شکمبه تحت حمایت به وسیله کوموس نیستند و نسبت به آسیب های شیمیایی به وسیله اسید آسیب پذیر هستند مانند سلول های شیردان دارای موکوس نیستند.

بنابراین کاهش PH شکمبه ای می تواند منتهی به زخم و آلودگی اپیتلیوم شکمبه شوند. بیماری شکمبه  ضایعه ناشی از (SARA) و شروع مشکلات سلامتی مزمن است. هرگاه اپیتلیوم شکمبه ملتهب شود باکتری ها در پاپیلا تشکیل کلونی دهند و در مسیر گردش سیاهرگی قرار گیرند. این باکتری ها ممکن است باعث آسیب به کبد شوند که بعضی اوقات ممکن است باعث التهاب اطراف صفاق و وجود آبسه شوند اگر باکتری های شکمبه از بین نروند.  آنها ممکن است تشکیل کلونی در ریه، قلب، کلیه و مفاصل دهند. که نتیجه آن پنومونی، آماس قلب، فیلومزینتیس و التهاب مفاصل که تا قبل مرگ مشکل است که تشخیص داده شود. پایش قبل از تلفات از این شرایط در جمع آوری گاوها یا گاوهای شیری که مرده اند می تواند خیلی مفید باشد. اما اینها توصیه نشده اند.
گاوهایی که تحت تأثیر (SARA) هستند ممکن است به سندرم بزرگ سیاهرگ پسین دچار شوند، که باعث خون ریزی شدید ریوی می شود. در این موارد آلودگی خون از تجمع چرک ها باعث تمرکز عفونت در ریه می شود که سرانجام باعث حمله به رگ های ریوی و گسیختگی آن می شود.

 

 

منبع : وبسایت بازار دام و طیور ایران

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=9146
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.