تغذیه- گوساله

پرورش گوساله های جوان(Raising young calves)

بعضی از گاوداری ها فقط به پرورش گوساله های جوان اشتغال دارند .این افراد تاکید بر خرید گوساله هایی با ناف خشک و سالم که وزن ان ها حدود ۴.۵ کیلوگرم باشد دارند. هرچه مدت حمل و نقل گوساله ها از مرکز خرید به مرکز پرورش بیشتر شود ؛ تنش بیشتری به گوساله ها وارد می شود. بنابراین برای به حداقل رساندن تنش باید مدت حمل و نقل را تا حد امکان کاهش داد.
در بدو رسیدن گوساله ها به مرکز پرورش٬ اغلب آن ها واکسینه شده و گاهی به آن ها ویتامین نیز تزریق می شود. بسیاری از پرورش دهندگان برای جلوگیری از بروز اسهال، تغذیه شیر را در دو روز اول محدود می کنند. سپس به گوساله ها یک جایگزین شیر با کیفیت عالی که حاوی ۲۰٪چربی و۲۰٪پروتئین باشد تغذیه می کنند. هدف از شیر گرفتن گوساله ها باید در سه هفتگی باشد. اما یک مدیر خوب اساس از شیرگرفتن را بر میزان رشد و سلامتی گوساله ها می گذارد و در صورت نیاز تا پنج هفتگی نیز به گوساله ها شیر یا جایگزین شیر می دهد. گاهی اوقات گوساله ها را یک ماه پس از شیر گرفتن می فروشند .بعضی افراد گوساله ها را قبل از شیر گرفتن در آغل های انفرادی نگهداری می کنند. بعضی دیگر گوساله ها را در گروه هایی تا پنجاه رأس نگهداری کرده و در موقع تغذیه آن ها را به گروه های کوچکتر تقسیم می کنند.
تعیین درجه حرارت بدن گوساله ها ۱تا۲ بار در روز کمک فراوانی به پیشگیری از بروز بیماری میکند. تمیز نگه داشتن آغل ها و بستر ٬شستشو و ضدعفونی آغل پس از خارج کردن گوساله ها اهمیت فراوانی دارد. بعضی افراد از بخار آب با فشار قوی جهت ضدعفونی آغل استفاده میکنند. یک مدیر خوب نباید بیش از پنج درصد مرگ و میر در بین گوساله ها داشته باشد.

 

منبع : وبسایت بازار دام و طیور ایران

 

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=6652
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.