پودر سبز باعث افزایش مقدار شیر گاو می‌شود

خوراک دام و طیور از شرط‌های اصلی موفقیت در تولید دام، طیور و آبزیان است

یک پژوهشگر گیلانی عنوان کرد: جانشین کردن پودر سبز به میزان یک سوم در جیره غذایی گاوهای شیری باعث افزایش مقدار شیر می‌شود.
با بیان اینکه یکی از مهمترین مسائل تولید غذا در دنیا، چگونگی تامین خوراک دام و طیور با کیفیت مطلوب و بطور مستمر است، اظهار کرد: تامین به موقع و مناسب خوراک دام و طیور از شرط‌های اصلی موفقیت در تولید دام، طیور و آبزیان بوده و لازم است جیره غذایی با فرمول مناسب به صورت تازه (روزانه و به موقع) در اختیار دام ها و ماهی و طیور قرار داده شود.
وی با اشاره به اینکه برآورده کردن این نیاز چالش اصلی پرورش دهندگان دام و ماهی و طیور به حساب می‌آید، گفت: جلبک‌های ماکروسکوپی یا ماکرو آلگ های دریایی، میکروآلگ‌ها و گیاهان آبزی از مهمترین منابع تامین غذای دام و طیور به شمار آمده و اخیرا مورد توجه گسترده پژوهشگران و محققان صنایع غذایی قرار گرفته‌اند.
رمضانپور با بیان اینکه “پودر سبز” مکمل غذایی مطلوب با استفاده از ترکیب این گیاهان و جلبک‌هاست، گفت: پودر سبز، محصولی فرآوری شده از جلبک ها و گیاهان دریایی است که حاوی مقادیر بالایی از اسیدهای آمینه و پروتئین های ضروری است.
وی تصریح کرد: از مهمترین گونه های گیاهی برای تهیه پودر سبز می توان به آزولا و اسپیرولینا و سایر جلبک هایی که به مقدار انبوه کشت می‌شوند و دارای پروفایل اسیدهای چرب ضروری و اسیدهای آمینه ضروری بالایی هستند اشاره کرد.
رمضانپور با بیان اینکه این پودر با کیفیت بالا برای استفاده به عنوان مکمل غذایی در جیره آبزیان، طیور و غیره است، گفت: پودر سبز مخلوطی از گیاهان آبزی ابتدایی تا عالی، گونه‌های برگزیده از آب شیرین تا اعماق دریاها تشکیل شده این محصول و ثانویه گیاهی سرشار از پروتئین بوده بطوری که حدود ۲۱ درصد از ماده خشک آن را تشکیل می دهد.
وی با بیان اینکه بتاکاروتن آن از هویج بیشتر بوده و املاح کم مصرف و پرمصرف در این محصول گیاهی یافت می‌شود، گفت: از این رو استفاده از آن به عنوان مکمل در غذای انواع آبزیان از جمله ماهی ها، برای تغذیه دام‌های گوشتی و شیری بویژه گوسفند و گاو در تغذیه مرغ گوشتی و تخم گذار و حتی در تغذیه انسان می‌تواند برای بالا بردن محتویات غذایی، بسیار باارزش و مثمرثمر باشد.

منبع:itpnews

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=12622
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.