خبرهای دام و طیور

پیش‌بینی تولید ۱۴۰ هزار تن ذرت در استان کرمانشاه

شهریار قاسمی سرپرست مدیریت زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه پیش‌بینی کرد: امسال ۱۴۰ هزار تن ذرت در این استان تولید شود.
شهریار قاسمی، با بیان اینکه برداشت ذرت در استان کرمانشاه از چند روز دیگر  آغاز می‌شود، گفت: همه کارهای مربوط به برداشت ذرت در استان انجام شده و تمهیدات لازم نیز در خصوص جمع‌آوری و عرضه این محصول در بورس انجام شده است.
قاسمی با بیان اینکه امسال جمع‌آوری ذرت برداشت شده در استان توسط پشتیبانی امور دام انجام می‌شود، گفت: پس از جمع‌آوری، ذرت تولیدی به صورت قیمت تضمینی برای فروش در بورس عرضه خواهد شد.
سرپرست مدیریت زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه سازمان بورس واسطه بین تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان است، گفت: اختلاف قیمت ذرت خریداری شده در بورس با قیمت تضمینی را دولت پرداخت می‌کند.
به گفته قاسمی امسال قیمت تضمینی در نظر گرفته شده برای هر کیلوگرم ذرت ۱۰۳۶ تومان و هشت ریال است.
قاسمی در ادامه سطح زیر کشت ذرت در استان کرمانشاه در سال زراعی جاری را ۱۵ هزار و ۸۰۰ هکتار عنوان کرد و افزود: همه ذرت تولیدی در استان زیر کشت آبی است.
قاسمی سپس متوسط عملکرد ذرت در استان کرمانشاه را ۸٫۵ تن در هکتار اعلام کرد و افزود: بیشتر ارقام تولیدی ذرت در استان کرمانشاه از ارقام هیبرید است.
به گفته سرپرست مدیریت زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه سال گذشته در مجموع ۱۲۰ هزار تن ذرت در استان کرمانشاه جمع‌آوری شد.
قاسمی با بیان اینکه سطح زیر کشت ذرت در استان نسبت به سال گذشته اندکی کاهش یافته است، دلیل افزایش پیش‌بینی میزان تولید ذرت در سال جاری را افزایش متوسط عملکرد این محصول در واحد سطح عنوان کرد.
قاسمی افزود: برداشت ذرت در مناطق سردسیر و معتدل استان کرمانشاه تا نیمه آذر ماه ادامه می‌یابد.

 

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=7240
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.