چگونگی رشد جنین در داخل تخم مرغ

چگونگی رشد جنین در داخل تخم مرغ یکی از جالب ترین و شگفت انگیزترین پدیده های عالم خلقت به شمار می رود.

جنین شناسان و دانشمندان علم حیات وافری به مطالعه و تحقیق در این موضوع نشان می دهند زیرا بدین وسیله به آسانی می توان اطلاعات جالب و گران قیمتی از چگونگی رشد و فرم گرفتن جنین در مراحل مختلف تکامل به دست آورد.زیرا این مراحل با جزئی ترین اختلاف تقریبا شبیه به آن چیزی است که در پستاناران و حیوانات عالی اتفاق می افتد.

از نظر یک مرغدار اطلاع بر چگونگی رشد جنین در داخل تخم مرغ حائز اهمیت است.زیرا در طی جوجه کشی با اطلاع و آگاهی می تواند ازضایعات و عوارش ممکنه جلوگیری به عمل آورد.

مدت رشد وتکامل جنین مرغ در داخل تخم مرغ تقریبا ۲۱ روز است.در این مدت محدود از یک توده مواد غذایی بی جان موجودی زنده به ملایمت و با بی نظمی شگفت انگیز فرم می گیرد .مطالعه این دگرگونی یکی از اسرار عجیب و شیرین طبیعت را برای ما بازگو می کند.

طول طبیعی دوران جوجه کشی بسته به نژاد و شرایط ماشین ممکن است زیاد یا کم شود جوجه های نزاد سبک به خصوص لکهورن اغلب کمی زودتر از نژادهای سنگین از تخم خارج می شوند.هم چنین تخم مرغ هایی که در اثر همخونی بسیار نزدیک تولید شده اند معمولا در حدود ۱۲ ساعت دیرتر از تخم مرغ های معمولی خارج می گردد.

وضع ماشین جوجه کشی،شرایط حرارتی ورطوبت،دفعات چرخاندن تخم مرغ در شبانه روز در تسریع یا تاخیر درآمدن جوجه ها بدون اثر نیست.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=3933
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.