خبرهای دامپروری

کارخانجات لبنی پول دامداران را به موقع پرداخت نمی‌کنند

عبدالخالق سبحانی گفت: اگر دولت بتواند اعتباری را برای شرکت‌ های شیر در نظر بگیرد یا یارانه‌ای به آنها اختصاص دهد تا شیر دامداران را نقدی خریداری کنند، مشکل دامداران استان خوزستان حل خواهد شد.
وی افزود: به دلیل این‌ که دامداران نقدینگی مناسبی در اختیار ندارند، مجبور می‌شوند برای تهیه نهاده‌های مورد نیاز دام‌های خود، وام‌هایی با بهره بالا بگیرند و این مسأله منجر به بروز مشکلات فراوانی برای آن‌ها شده است.
سبحانی تصریح کرد: شرکت‌ های شیر به موقع پول دامداران را نمی‌دهند اما دامداران مجبور هستند نهاده‌های مورد نیاز خود را نقدی خریداری کنند که باید به این مسأله رسیدگی و برای حل مشکلات دامداران خوزستان تلاش کرد.
ایشان گفت: یکی دیگر از مشکلات دامداران این است که گوشت تولیدی را به صورت اقساط در اختیار قصاب‌ها می‌گذارند و پولشان را در چند مرحله دریافت می‌کنند.
سبحانی خاطرنشان کرد: امسال دولت کمک‌هایی به دامداران کرده و با توجه به عرضه برخی از نهاده‌ها مانند جو در بورس، خرید بهتر و آسان‌ تری توسط دامداران انجام می‌شود و در این زمینه مشکلات کمتر و بازار نهاده‌های دامی آرام‌ تر شده است.

<و در ادامه رئیس اتحادیه دامداران خوزستان اظهار داشت که: مهمترین مشکل دامداران استان، شرکت‌های شیر است که پول دامداران را به موقع پرداخت نمی‌کنند و این مساله باعث گلایه همه دامداران شده است.


دستگاه خورد کن یونجه و علوفه
جک بلند کننده گاو