کارخانه خوراک دام بهدان

شرکت تعاونی ۱۹۹ لردگان در سال ۱۳۷۰ تاسیس و دو سال بعد با هدف تولید خوراک دام و طیور تجهیز و به بهره برداری رسید.

استعدادهای بالقوۀ منطقه موجب ترغیب مدیران شرکت به سرمایه گذاری در بخش تولید خوراک آبزیان گردید و از این بابت در سال ۱۳۷۸ با سرمایه گذاری جدید در تجهیزات عملا به جرگه معدودتولید کنندگان خوراک آبزیان کشور پیوست. ارتقاء سطح دانش و تجربه صاحبان شرکت در زمینه تولیدات خوراک آبزیان در آسیا و اروپا از یک سو و شناخت دقیق و کافی از خلاء های تکنولوژیک در بخش آبزی پروری بالاخص در زمینه تولید خوراک  بهینه شده از سوی دیگر مجریان شرکت را به سرمایه گذاری کلان در جهت توسعه فعالیت های خود از طریق خرید و نصب تجهیزات خط تولید خوراک به روش اکسترود با ظرفیت کافی در سال ۱۳۸۶ ترغیب نمود و بالاخره در سال ۱۳۸۸با ظرفیت ۳تا ۵ تن درساعت  این مهم محقق شد ودر کنار آن مبادرت به خرید و واردات یک خط ماشین آلات تولید پلت به ظرفیت ۱۰ تن در ساعت از کشورهای اروپایی نمود.

لردگان موفق شد بعنوان اولین تولید کننده واقعی خوراک اکسترود آبزیان در کشور تولیدات خود را تحت عنوان تجاری( بهدان) روانه بازار مصرف کند وبه جرات می توان اظهار نمود این شرکت با وادار نمودن رقبای اقتصادی خود به سرمایه گذاری مشابه در بخش تولیدات اکسترود، منشاء تحولات اقتصادی مثبت در بخش آبزی پروری کشور بوده است.

هرچند که با توجه به پیشرفت های جهانی در مبحث صنعت خوراک آبزیان این شرکت همچنان نسبت به خرید و نصب تجهیزات جدید برای ارتقاء کمی و کیفی تولیدات ،  برنامه های سریع الاجرایی (برای بهره برداری در پایان سال آتی ) دارد که ظرفیت بالقوه  تولید شرکت را به ۵۰ هزارتن در سال خواهد رساند و این مجموعه اقتصادی را به یکی از قطب های مهم صنعت خوراک دام و طیور و آبزیان تبدیل خواهد کرد.
    شناسایی و جذب نیروی کارشناس

صنعت
احداث و تجهیز آزمایشگاهی مدرن جهت کنترل کیفیت مواد اولیه و خوراک تولیدی
توسعه کیفی پروسه تولید خوراک از طریق انجام برنامه های مطالعاتی در بخش منابع مواد اولیه غذایی و مکانیسم های تولید.
همیاری با بخش آبزی پروری از طریق ارائه خدمات بعد از فروش و تلاش کارشناسی در زمینه بررسی مسائل و مشکلات آبزی پروران و ارائه راه حل منطقی در جهت رفع آنها
مطالعه و شناخت بازارهای مصرف در کشورهای همسایه و آسیای میانه در جهت توسعه صادرات غیر نفتی
تلاش و جدیت در زمینه اخذ استاندارهای ملی ایران و CE برای تولیدات شرکت
کمک به توسعه زیر بخش از طریق پیگیری و حمایت از تاسیس رشته تکنولوژی تغذیه آبزیان در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان در جوار کارخانه به منظور تربیت نیروی متخصص کارآمد.

کارخانه تولیدی شرکت در شهرستان

لردگان از توابع استان چهارمحال و بختیاری بوده این استان که درمنطقه زاگرس واقع شده حدود یک درصد از خاک کشور و بیش از ۱۰درصد آبهای جاری را درخود جای داده است. که نشان از اهمیت و جایگاه آن درتوسعه آبزی پروری در کشور دارد.

این استان در سالهای متمادی رتبه اول تولید ماهیان سردآبی را در کشور بخود اختصاص داده است و این مهم به واسطه وجود منابع آب خدادادی شامل چشمه ها ،قنوات ،رودخانه ها ی پرآب و همچنین حضور پرورش دهندگانی مجرب و سخت کوش بوجود آمده است و بواسطه همسایگی با استانهای مستعد دیگر همچون کهکیلویه و بویر احمد ، فارس ، لرستان و اصفهان خود را درکانون آبزی پروری سرد آبی کشور جای داده است.

 

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=613
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.