طیور

کاهش آنفولانزای مرغی و افزایش صادرات طیور در هند

بخش دامپروری هند اعلام کرد که از ۵ سپتامبر به بعد صادرات طیور در کشور هند افزایش یافته، در حالی که آنفولانزای مرغی در این کشور از بین رفته است.
هند ۶۵۹٫۳۰۴ تن صادرات به ارزش ۷۶۸٫۷۲ کرور در سال ۲۰۱۶-۲۰۱۵ داشته است که بیشتر این صادرات به عمان، عربستان صعودی، ژاپن، آلمان و مالدیو بوده است. هند در نهم ماه می در یکی از فارم های هومناباد در شهر بیدار استان کارناتاکا با شیوع بیماری انفولانزای مرغی مواجه شد.
هند بعد از این رویداد تدابیر کنترلی شدیدی را اتخاذ کرد.
به گفته یکی از مقامات دولتی، این تدابیر شامل  از بین بردن تخم مرغ، کشتن تمامی طیور، زباله ها، دانه و دیگر وسایل عفونی، ایجاد محدودیت برای نقل و انتقال طیور و فرآورده های طیور از مناطق دارای این ویروس و یا به این مناطق، ضدعفونی و تمیز کردن محل های آلوده می شود.
بعد از رفع این ویروس تمام کشور هند تحت نظارت و مراقبت قرار گرفت و مشخص شد که قطعا دیگر هیچ نگرانی ای در این زمینه برای کشور هند وجود ندارد.
مرکز کنترل این بیماری در نامه ای به مسئولان کشور هند تاکید کرده است که نظارت باید همچنان ادامه پیدا کند، به ویژه در مناطقی که با کشورهای آلوده به ویروس آنفولانزای مرغی هم مرز هستند و یا پرندگان مهاجر از آن کشورها عبور می کنند.وتولید و پرورش نهاده های با نرخ ۱٫۵ تا ۲ درصد در سال افزایش یافته است، در حالی که بخش طیور سریع ترین رشد را در بخش کشاورزی هند دارد.نرخ رشد تخم مرغ و مرغ های گوشتی ۸ تا ۱۰ درصد است. در نتیجه، هند اکنون پنجمین تولید کننده تخم مرغ در جهان و هجدهمین پرورش دهنده مرغ های گوشتی است.
ایالت تامیل نادو بیشترین تولید تخم مرغ و حیدرآباد بیشترین تعداد فارم طیور و فارم تخم گذاری را دارد.

 

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=8025
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.