تولید ذرت

کاهش تولید ذرت دانه ای

مدیر کل دفتر غلات وزارت جهاد کشاورزی گفت:کاهش سطح زیر کشت ذرت علوفه ای موجب شده تا تولید ذرت در سال جاری، با کاهش ۲۰۰ هزارتنی روبرو شود.
تولید ذرت دانه ای آب رفتکاوه خاکسار مدیر کل دفتر غلات وزارت جهاد کشاورزی، با بیان اینکه در سال جاری به سبب پایین آمدن سطح زیر کشت ذرت دانه ای با کاهش تولید روبرو شده ایم، اظهار داشت: سطح زیر کشت این نوع ذرت از ۱۹۰ هزار هکتار به ۱۳۶ هزار هکتار تقلیل یافته است.
وی در خصوص دلایل کاهش سطح زیر کشت این محصول بیان کرد: بحران آبی در برخی مناطق در کنار عدم پرداخت به موقع مطالبات، موجب شده که دیگر کشاورزان رغبتی به کشت ذرت دانه ای نداشته باشند.
بنا به گفته خاکسار؛ پیش بینی می شود که در سال جاری، حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزارتن ذرت دانه ای تولید و از طرفی ذرت علوفه ای نیز  با کاهش  ۲۰۰ هزارتن تولید همراه شود.
وی با اشاره به وجود مشکل کم آبی تصریح کرد: بدین منظور با اجرای تمهدیداتی ازجمله طرح آبیاری میکرو، قرار است سطح زیر کشت این محصولات  افزایش یابد.
مدیر کل دفتر غلات وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه ذرت محصولی دو منظوره است، گفت: برداشت ذرت به دو شکل دانه و علوفه ای صورت می گیرد،اما برخی کشاورزان به دلیل محدودیت منابع آبی، ذرت را به شکل علوفه ای برداشت و اجازه نمی دهند که به ذرت دانه ای برسد.

خود کفایی در ذرت دانه ای غیر ممکن است
همچنین حسین نعمتی رئیس هئیت مدیره اتحادیه دامداران، گفت: در ماه های اخیر قیمت ذرت به سبب کاهش عرضه در بازار افزایش یافت، اگرچه در هفته اخیر تا حدودی قیمت تقلیل یافت اما همچنان واردکنندگان از عرضه محصول به دامداران امتناع می کنند.
وی افزود: سال هاست کشور یکی از واردکنندگان ذرت دانه ای است، چرا که تنها یک درصد مصرف در داخل تولید شده و مابقی نیاز کشور ، از اوکراین، برزیل، آرژانتین و روسیه تامین می شود.
نعمتی عنوان کرد: با توجه به شرایط اقلیمی و محدودیت منابع آبی، امکان افزایش بهره وری ذرت دانه ای در داخل وجود ندارد.
به گفته وی خودکفایی در تولید ذرت دانه ای با روش های نوین آبیاری غیر ممکن است و تنها این امر تا حدودی در افزایش بهره وری در واحد سطح تاثیر گذار باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=7686
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.