پرورش مرغ

کاهش قیمت مرغ از شهریور ماه تاکنون

قیمت مرغ از شهریور ماه روند کاهش داشته است، و همین موضوع باعث شده که مصرف کنندگان دچار سردرگمی شوند.

در شهریور ماه قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده ۴۹ هزارریال، محصول کشتارگاه ۶۶ هزارریال، خرید از واحدهای صنفی ۶۷ هزار و ۵۰۰ ریال و خرده فروشی ۷۳ هزار و ۵۰۰ ریال بود.
شهریور ماه در حالی پایان یافت که نرخ هرکیلوگرم مرغ زنده ۴۸ هزارریال، محصول کشتارگاه ۶۴ هزار و ۵۰۰ ریال، خرید از واحدهای صنفی و عمده فروشی ۶۶ هزار ریال و خرده فروشی ها ۷۳ هزار ریال شد.
دیروز (دوشنبه، پنجم مهرماه) قیمت هرکیلوگرم مرغ زنده در محل مرغداری ها به ۴۶ هزار ریال رسید. بهای این محصول در کشتارگاه ۶۱ هزار ریال و در واحدهای صنفی ۶۲ هزار و ۵۰۰ ریال بود. واحدهای خرده فروشی نیز هر کیلوگرم مرغ را ۶۸ هزار و ۵۰۰ ریال به فروش می رساندند.
همچنین گوشت مرغ در بعضی از فروشگاه های خرده فروشی سطح شهر با قیمت ۷۵ هزار تا ۸۰ هزار ریال عرضه شد.
بر پایه نظر کارشناسی وزارت جهاد کشاورزی، قیمت واقعی هر کیلوگرم گوشت مرغ برای مصرف کنندگان ۷۰ هزار تا ۷۵ هزار ریال است.
کارشناسان معتقدند با نزدیک شدن به روزهای ماه محرم و افزایش تقاضا، قیمت مرغ دوباره روند رو به رشد به خود می گیرد.
البته بتازگی معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: با توجه به حجم بالای جوجه ریزی در این دوره و عرضه مرغ منجمد با قیمت ۵۱ هزار ریال در بازار برای ماه محرم کمبودی نخواهیم داشت و گوشت مرغ گرم و منجمد مورد نیاز سراسر کشور تامین است.
سالیانه بیش از دو میلیون و ۱۰۰ هزار تن گوشت مرغ در۲۰ هزار واحد مرغداری گوشتی دارای پروانه تولید می شود که هر ساله بخشی از این مرغ به منظور تنظیم بازار توسط شرکت پشتیبانی امور دام خریداری و ذخیره سازی می شود تا در صورت نیاز به بازار عرضه شود.

 

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=8097
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.