کاهش قیمت مرغ

عضو اتحادیه سراسری مرغداران مرغ گوشتی گفت: از هفته گذشته به دلیل کاهش تقاضا، قیمت مرغ در سراسر کشور سقوط کرد و در حال حاضر میزان زیادی مرغ روی دست مرغداران مانده است.

محمدحسین زمانی راد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در خوزستان، اظهار کرد: اگرچه قیمت تمام شده هر کیلوگرم مرغ در مرغداری‌ها بیش از ۵۰۰۰ تومان است اما هم اکنون هر کیلوگرم مرغ زنده ۴۵۰۰ تومان درب مرغداری‌ خریداری می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر میزان زیادی مرغ روی دست مرغداران مانده که اعلام آمادگی دولت برای ذخیره‌سازی مازاد تولید و صادرات گوشت مرغ، راهکار خروج از این وضعیت است.

زمانی راد تصریح کرد: در اواخر اسفند پارسال و اوایل فروردین امسال قیمت مرغ بسیار مناسب بود اما از هفته گذشته به دلیل کاهش تقاضا، قیمت آن ناگهان سقوط کرد.

این عضو هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغداران عنوان کرد: از آنجاکه بازار تابع عرضه و تقاضاست در شرایطی که عرضه مرغ بر تقاضا غلبه کند لازم است فکری برای مازاد تولید شود.

محمد یوسفی، رئیس اتحادیه پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی گفت: بنابر جلسات مشترک انجام‌شده با معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی با بررسی قیمت کارشناسی مرغ قطعه‌بندی شده منجمد و گرم، توزیع این محصول از هفته آینده آغاز می‌شود.
وی افزود: در این طرح مرغ گرم و منجمد در قطعات ران، سینه و فیله با قیمت‌های متفاوت در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌گیرد.
وی درباره قیمت مرغ قطعه‌بندی شده، خاطرنشان کرد: معاونت امور دام در حال کارشناسی تعیین قیمت، قطعات مختلف مرغ است و به‌زودی قیمت‌ها بر اساس یک برآورد منطقی اعلام می‌شود.
رئیس اتحادیه پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی، ادامه داد: توزیع مرغ گرم و منجمد به‌صورت بسته‌بندی شده طرح مناسبی است که در راستای حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان صورت می‌گیرد و شرایط ذخیره و نگهداری رأی برای تولیدکنندگان و مصرف کنندگان نهایی آسان می‌کند.

طی ۱۰ روز آینده قیمت مرغ از میزان کنونی نیز پایین‌تر خواهد آمد

کاهش ۲هزارتومانی قیمت مرغ
رئیس اتحادیه پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی تصریح کرد: با کاهش تقاضا قیمت مرغ به‌شدت کاهش یافته است به‌طوری که قیمت هر کیلو مرغ گرم در میدان بهمن با ۲هزار تومان کاهش در مقایسه با روزهای قبل، به ۵۲۰۰ تومان رسید.
یوسفی اظهار داشت: کاهش قیمت مرغ در کوتاه‌مدت، زمینه رقابتی شدن صادرات را برای ما فراهم می‌کند، اما باید توجه داشت صادرات با زیان تولید کننده، پایدار نخواهد بود و با افزایش دوباره قیمت، متوقف می‌شود.
این مقام مسئول تأکید کرد: قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده نیز به ۳۶۰۰ تومان کاهش پیدا کرده است، درحالی که هزینه تمام‌شده این محصول با در نظر گرفتن سود حداقلی ۴۸۰۰ تومان است.
وی در پایان یادآور شد: سایر قطعات مرغ از قبیل گردن یا اسکلت مرغ نیز در بسته بندی جداگانه به فروش می‌رسد یا در اختیار تولید کنندگان فراورده‌های گوشتی قرار می‌گیرد.
وی با بیان اینکه طی ۱۰ روز آینده قیمت مرغ از میزان کنونی نیز پایین‌تر خواهد آمد، افزود: این کاهش قیمت آنقدر ادامه پیدا می‌کند تا میزان تولید کاهش پیدا کند یا صادرات رونق پیدا کند.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=753
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.