مرغداری

کاهش ۵,۷۶ درصدی شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری صنعتی

شاخص قیمت تولیدکنندگان محصولات مرغداری‌های صنعتی کشور در سال ۱۳۹۴ به عدد ۲۱۴,۱۷ درصد رسید که معادل ۵.۷۶ درصد نسبت به سال قبل کاهش داشته است.
مرکز آمار ایران در جدیدترین گزارش خود شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری‌های صنعتی کشور سال ۱۳۹۴ را منتشر کرد.
در این بررسی آمده است: شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری‌های صنعتی کشور در سال ۱۳۹۴ به عدد ۲۱۴,۱۷ رسید که معادل ۵.۷۶ درصد نسبت به سال قبل کاهش داشته است. شاخص مرغداری‌های صنعتی در تمام فصول سال به‌جز تابستان نسبت به فصل مشابه سال قبل با کاهش روبه‌رو بوده و بیشترین کاهش در فصل زمستان به میزان ۱۵.۳۶ درصد بوده است.
همچنین در سال ۱۳۹۴ در میان استان‌های مختلف کشور بالاترین عدد شاخص کل متعلق به استان چهارمحال و بختیاری و برابر ۴۹۷,۶۰ و پایین‌ترین عدد شاخص مربوط به استان مازندران و برابر ۱۶۰.۲۴ است. در سال مورد گزارش بیشترین نرخ تورم را استان چهارمحال و بختیاری با ۵۲.۷۸ درصد و کمترین میزان تورم را استان مازندران با منفی ۲۲.۲۱ درصد داشته است.
شاخص مرغ به‌عنوان یکی از گروه‌های اصلی این بررسی در سال ۱۳۹۴ به ۲۳۴,۶۱ واحد رسید که در مقایسه با سال قبل ۶.۳۱ درصد کاهش یافته است، در حالی که شاخص مذکور در سال قبل افزایشی معادل ۶.۴۸ درصد داشته است. در این گروه پولت و مرغ گوشتی به ترتیب ۱۱.۲۸ و ۹.۰۲ درصد نسبت به سال قبل کاهش قیمت داشته‌اند، اما جوجه یک‌روزه ۱۲.۵۲ درصد نسبت به سال قبل افزایش نشان می‌دهد.
همچنین در سال ۱۳۹۴ شاخص گروه تخم‌مرغ به ۱۶۱,۲۴ واحد رسیده که در مقایسه با سال قبل ۶.۸۴ درصد کاهش یافته است، در حالی که شاخص مذکور در سال قبل افزایشی معادل ۱۱.۶۵ درصد داشته است. در این گروه تخم‌مرغ خوراکی و نطفه‌دار به ترتیب ۱.۵۹ و ۱۰.۹۵ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته‌اند، در حالی که همین اقلام در سال قبل به ترتیب معادل ۷.۸۲ و ۱۴.۸۳ درصد افزایش داشته‌اند.
در سایر زیربخش‌ها که شامل کود نیز هست، در سال ۱۳۹۴ شاخص آن به ۸۲۸,۳۷ رسیده که در مقایسه با سال قبل ۲۰.۲۱ درصد افزایش یافته است. افزایش شاخص مذکور در سال قبل معادل ۱۰۲.۴۲ درصد بوده است.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=4322
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.