برونشیت عفونی در قزوین

کاهش ۵۰ درصدی بیماری عفونی برونشیت طیور در قزوین

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های طیور اداره کل دامپزشکی استان قزوین گفت: با توجه به اقدام های پیشگیرانه به عمل آمده، بیماری عفونی برونشیت طیور در سطح مرغداری استان ۵۰ درصد کاهش یافته است.
وحید ابراهیم نژاد حمیدی افزود: برونشیت عفونی نوعی ویروس است که سیستم تنفسی طیور را درگیر و موجب بروز خسارت های اقتصادی فراوانی به مرغداران می شود.
وی ادامه داد: بررسی وضعیت جوجه ریزی نیمچه گوشتی بیانگر آن است که تعداد جوجه یک روزه گوشتی مجاز وارد شده به مزارع پرورش طیور استان در سه ماهه نخست امسال ۶ میلیون و ۵۱۴ هزار و ۵۰۵ قطعه بوده است.
به گفته حمیدی، تعداد کانون های بیماری برونشیت عفونی طیور طی این مدت ۴۳ مورد بود که در مقایسه با ۹۷ مورد کانون بیماری در مدت مشابه سال گذشته، شاهد کاهش ۵۰ درصدی بوده ایم.
وی در ادامه رعایت ضوابط بهداشتی – قرنطینه ای و اصول پرورش طیور (تهویه، دما، رطوبت، نور و کاهش استرس) در مزارع پرورش نیمچه گوشتی را از مهمترین دلایل کاهش کانون های بیماری عنوان کرد.
استان قزوین دارای ۲۵ واحد مرغ مادر گوشتی به ظرفیت یک میلیون و ۵۳۵ هزار و ۵۰۰ قطعه، چهار واحد مرغ مادر تخم گذار با ۶۲۰ هزار و ۵۰۰ قطعه، ۶۸۲ واحد مرغ گوشتی به ظرفیت ۱۳ میلیون و ۳۳ هزار و ۹۶۰ قطعه، ۵۹ واحد مرغ تخم گذار با ۷ میلیون و ۵۰۹ هزار و ۴۰۰ قطعه، یک واحد اجداد گوشتی با ۱۰۵ هزار قطعه، دو واحد اجداد تخم گذار با ۲۱ هزار و ۶۶۰ قطعه و ۱۶ واحد پرورش پولت به ظرفیت سه میلیون و ۹۳۲ هزار و ۱۹ قطعه است.
استان قزوین همچنین دارای ۷ واحد کارخانه جوجه کشی به ظرفیت تولید سالانه ۵۱ میلیون و ۸۶۰ هزار قطعه است.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=5662
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.