صادرات تخم مرغ
کاهش ۶۰ درصدی صادرات تخم مرغ

کاهش ۶۰ درصدی صادرات تخم مرغ

رئیس هئیت مدیره تخم مرغ استان تهران گفت: در شش ماه نخست سال جاری میزان صادرات تخم مرغ در بازارهای هدف ۶۰ درصد کاهش یافته است.
رئیس هئیت مدیره تخم مرغ استان تهران، با اشاره به شرایط نامساعد بازار تخم مرغ، اظهار داشت:در حال حاضر میانگین نرخ هر کیلو تخم مرغ در مرغداری ۳ هزار و ۲۵۰ تومان است و این درحالی است که نرخ تمام شده با احتساب ۱۰ درصد سود مرغدار ۴ هزار و ۲۵۰ تومان است.
ناصر نبی پور از کاهش ۶۰ درصدی صادرات در شش ماه نخست سال جاری در مقایسه با سال گذشته خبر داد وگفت: با توجه به وضعیت مساعد تولید، میزان صادرات به سبب عدم رقابت با سایر رقبا در بازارهای هدف از ۴۵ هزار و ۴۰۰ تن به ۲۱ هزارتن درشش ماه سال جاری کاهش یافته است.
به گفته وی میزان صادرات رقمی نیست که بازار را تکان دهد چرا که صادرات برای صادرکنندگان صرفه اقتصادی ندارد.
ایشان در خصوص مشکلات فعلی مرغداران بیان کرد: در سه ماه گذشته قیمت ذرت در بازارهای داخلی به دلایل نامعلومی ۷۰ درصد افزایش یافت و این درحالی است که نرخ ذرت در بورس جهانی به پایین ترین میزان خود در ۷ سال گذشته رسیده است.
ناصر نبی پور گفت: با بیان اینکه افزایش قیمت نهاده ها تاثیری در بهای فروش تخم مرغ ندارد، افزود: دولت دهم بدون در نظر گرفتن نیاز داخلی و صادراتی اقدام به صدور پروانه تولید نموده که در نهایت این امر حداقل مازاد ۲۰۰ هزارتنی تولید و زیان مرغداران را به همراه دارد.
ایشان در خصوص پرداخت مشوق های صادراتی به صادرکنندگان اظهار کرد: تاکنون مشوق های صادراتی به سبب عدم توان پرداخت دولت در اختیار صادرکنندگان قرار نگرفته است.
رئیس هئیت مدیره تخم مرغ استان تهران تصریح کرد: تا زمانیکه دولت همه اختیارات را به تشکل ها واگذرا نکند مشکلات تولید ادامه خواهد داشت.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=7742
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.