کشتارگاه صنعتی پیشین سرباز ظرفیت تولیدگوشت موردنیاز کشور را دارد

علی اوسط هاشمی جمعه شب در بازدید از کشتارگاه صنعتی بخش پیشین شهرستان سرباز اظهار داشت: این واحد یکی از مجهزترین کشتارگاه های کشور به حساب می آید که با همت و سرمایه گذاری بخش خصوصی ایجاد شده است.
وی گفت: با توجه به اینکه دولت از بخش خصوصی حمایت می کند، مسئولان نیز باید از ظرفیت و توان آنان نهایت بهره را ببرند.
وی بیان کرد: روزانه ۳۵۰ راس دام سنگین در کشتارگاه صنعتی پیشین کشتار و بیش از ۷۰ تن گوشت قرمز تولید و بسته بندی می شود.
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس گزارش مدیر کشتارگاه در شش ماه نخست امسال ۳۰ هزار راس دام سنگین در این واحد کشتار و بیش از چهار هزار و ۷۰۰ تن گوشت تولید و به نقاط مختلف کشور ارسال شده است.
هاشمی با ابراز خوشحالی از اشتغالزایی برای ۳۰۰ نفر در کشتارگاه صنعتی پیشین از سرمایه گذاران بخش خصوصی خواست با راه اندازی واحدهای تولیدی در نقاط مختلف استان برای افراد جویای کار شغل ایجاد کنند.
مدیر کشتارگاه صنعتی پیشین نیز با ارائه گزارشی از این واحد تولیدی اظهار داشت: این کشتارگاه در زمینی به مساحت ۲۷ هزار مترمربع در سال ۱۳۹۰ با سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیارد ریال راه اندازی شده است.
ناصر بن افزود: با کار و تلاش شبانه روزی و فعالیت خوب کارکنان، این کشتارگاه در بین ۴۰۰ واحد در سال های ۹۱ و ۹۲ به عنوان واحد نمونه کشوری شناخته شده است.
وی ادامه داد: ۳۰ هزار و ۴۸۸ راس دام سنگین در شش ماه نخست امسال کشتار شده که ۱۳ هزار لاشه برای داخل استان و ۱۷ هزار لاشه پس از بسته بندی به تهران و سایر نقاط کشور انتقال یافته است.
مدیر کشتارگاه صنعتی پیشین از حمایت های استاندار سیستان و بلوچستان، مسئولان استان و شهرستان سرباز قدردانی کرد.
وی خواستار اختصاص زمین برای توسعه کشتارگاه شد و افزود: با توجه به ظرفیت کشتارگاه و تجهیزات مدرن آن و وجود دام در آن سوی مرز توانایی تامین گوشت مورد نیاز کشور را داریم و نیازی به واردات گوشت نیست.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=3045
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.