گوشت قرمز

کمبود دام از شایعه تا واقعیت

حسن رکنی معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه در کشور با کمبود دام روبرو نیستیم، اظهار داشت: به لحاظ جمعیت دامی بیش از ۶۰ میلیون رأس دام سبک وجود دارد.

ایشان در خصوص دلایل نوسانات قیمت گوشت در بازار گفت: افزایش تقاضا در ایام محرم تأخیر برگشت عشایر به سبب شرایط آب و هوایی مناسب این نوسانات قیمت را رقم زده است.

رکنی بیان کرد: برای ایام محرم گوشت مرغ و قرمز ذخیره شده و در صورت نیاز از سوی شرکت پشتیبانی توزیع خواهد شد.

 بی‌توجهی مسئولان گوشت را گران کرد

همچنین علی‌ اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: در حال حاضر شقه بدون دنبه گوسفندی ۳۳ الی ۳۴ هزار تومان به مغازه‌ دار و با احتساب ۱۰ الی ۱۲ درصد سود معادل ۳۸ هزار تومان به مصرف‌کننده عرضه می‌شود.

وی با بیان اینکه دام زنده کیلویی ۱۵ هزار تومان در میادین به فروش می‌رسد، افزود: دام زنده به صورت تکی کیلویی ۱۶ هزار تومان با مشقت در بازار پیدا می‌شود و نرخ ۱۵ هزار تومان برای فروش دام به صورت عمده است.

ایشان در خصوص دلایل نوسانات قیمت در بازار گفت: ذبح بی‌ رویه دام‌های مولد با وزن پایین، صادرات ، قاچاق دام و همچنین بیماری تب برفکی مزید بر علت شد تا در ایام محرم و صفر با کمبود دام و به تبع گرانی گوشت مواجه شویم.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی تصریح کرد: با توزیع گوشت‌های وارداتی از کشور گرجستان و ارمنستان امید است تا نوسانات قیمت فروکش کند.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=9082
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.