پرورش گاو

کمبود ید درگاوهای شیری

نیاز اصلی فیزیولوژیکی به ید در سنتز هورمون غده تیروئید است که متابولیسم انرژی را در بدن حیوان تنظیم می کند. احتیاجات تغذیه ای ید تحت تأثیر راندمان غده تیروئید در جمع آوری ید غذا، میزان یدی که در بدن مجددأ مورد استفاده قرار می گیرد، و سرعت ترشح ید از غده تیروئید قرار می گیرد.

اولین علامت کمبود ید در گاو، مشاهده بزرگ شدن غده تیروئید (گواتر) در گاوهای کشتار شده یا گوساله های تازه متولد شده است. حقیقتأ گوساله های متولد شده با گواتر علامت کمبود ید در جیره را نشان می دهند هر چند که ممکن است مادرها سالم به نظر آیند. چنانچه کمبود ید کم باشد علائم کمبود ممکن است تا بیش از یک سال قابل تشخیص نباشد. کمبودهای نسبتأ طولانی ممکن است منجر به کاهش تولید، رشد و برخی از علائم کم کاری تیروئید گردد.

کمبود ید را می توان با تجزیه سرم خون و یا شیر تعیین نمود. چنانچه غلظت ید در سرم و شیر به ترتیب کمتر از ۴۰ و ۱۰ تا ۲۰ میکروگرم در لیتر باشد، نشان دهنده کمبود ید است. زمانی که غلظت ید در شیر گله کمتر از ۲۰ میکروگرم در لیتر باشد ممکن است سطح ید در جیره بسیار پایین باشد. چنانچه یک چهارم غذا از مواد گواترزا مانند علوفه های Brassica همچون کلم، شلغم روغنی و شلغم تشکیل شده باشد علائم کمبود ید حتی با وجود ید در سطح توصیه شده نیز ممکن است(۶/۰ قسمت در میلیون برای گاوهای شیرده و ۲۵/۰ قسمت در میلیون برای سایر گروه ها) ظاهر گردد. در چنین شرایطی مقدار ۵/۰ قسمت در میلیون ید برای گاوهای در حال رشد و گاوهای غیرشیرده و ۰/۱ قسمت در میلیون ید برای دوره آخر آبستنی و گاوهای شیرده پیشنهاد می گردد.

 

منبع: وبسایت بازار دام و طیور ایران

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=6922
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.