واکسیناسیون در طیور

کنترل بیماری های واگیر در سمنان

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماریهای اداره کل دامپزشکی استان سمنان از کنترل بیماری های واگیردار طیور در واحدهای پرورشی گوشتی استان با ۲۳میلیون دز واکسن خبر داد.
علی جاویدپور اظهار داشت: در سه ماهه نخست سال ۹۵ به میزان ۲۲ میلیون و ۷۹۹ هزار و ۸۸۰  دز واکسن کنترل و پیشگیری از بیماری های واگیردار طیور در واحدهای پرورشی گوشتی مصرف شده است.
وی با بیان اینکه واکسیناسیون یکی از راه های کنترلی و پیشگیرانه بیماری ها محسوب می شود، گفت: توجه به اصول امنیت زیستی و دستورالعمل های بهداشتی – قرنطینه ای و اجرای برنامه ها و توصیه های دامپزشکی برای جلوگیری از بروز تلفات و خسارات احتمالی در واحدهای پرورشی حائز اهمیت است.
رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماریهای طیور، زنبورعسل و کرم ابریشم اداره کل دامپزشکی استان سمنان  اضافه کرد: در سه ماهه اول سال جاری تعداد پنج میلیون و ۶۹۹ هزار و ۹۷۰ قطعه جوجه ریزی صورت گرفته و به تمام بهره برداران توصیه کرد قبل از هرگونه فعالیت، مجوز جوجه ریزی بهداشتی را اخذ و از ورود غیرضروری وسایل نقلیه و افراد به داخل واحد جداً خودداری کنند و در صورت هرگونه تلفات غیرعادی مراتب را به کارشناس صندوق بیمه، دکتر دامپزشک فارم و اداره دامپزشکی شهرستان مربوطه اعلام کنند.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=5866
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.